Notowania

irak
09.07.2009 09:01

Irak: W zamachach zginęło 41 osób

W dwóch zamachach samobójczych w mieście Tal Afar, na północy Iraku, zginęły w czwartek co najmniej 34 osoby, a 62 zostały ranne. Także w czwartek rano siedem osób zginęło a 20 zostało rannych w wybuchu w Bagdadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W dwóch zamachach samobójczych w mieście Tal Afar, na północy Iraku, zginęły w czwartek co najmniej 34 osoby, a 62 zostały ranne. Także w czwartek rano siedem osób zginęło a 20 zostało rannych w wybuchu w Bagdadzie. *

W Tal Afar - mieście położonym w prowincji Niniwa, 45 km na zachód od Mosulu i 420 km od Bagdadu - obu ataków dokonali zamachowcy-samobójcy. Pierwszy z terrorystów zdetonował ukryty pod ubraniem ładunek, a kilkanaście minut później, gdy na miejscu zgromadzili się ludzie, usiłujący ratować ofiary wybuchu, w powietrze wysadził się drugi zamachowiec, powodując jeszcze większą liczbę ofiar.

W tym samym czasie w Bagdadzie eksplodowały dwa ładunki, podłożone na głównym rynku w szyickiej części stolicy Iraku - Mieście Sadra. Bomby były umieszczone w górach śmieci na obrzeżach targowiska, pełnego robiących poranne zakupy ludzi.

30 czerwca z miast Iraku wycofały się wojska amerykańskie, przekazując odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa siłom irackim. (PAP)

hb/ ap/

4383650

Tagi: irak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz