Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
10.06.2007 22:48

Irak: Wysadzono część mostu pod Bagdadem

Samochód wypełniony ładunkiem wybuchowym eksplodował w niedzielę na położonym na południe od Bagdadu moście wykorzystywanym często przez wojsko amerykańskie - poinformowała wieczorem policja iracka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Samochód wypełniony ładunkiem wybuchowym eksplodował w niedzielę na położonym na południe od Bagdadu moście wykorzystywanym często przez wojsko amerykańskie - poinformowała wieczorem policja iracka. *

Według tego źródła, część mostu została zerwana, a zawalona konstrukcja uwięziła prawdopodobnie kilku amerykańskich żołnierzy.

"Pod mostem mogą znajdować się amerykańscy żołnierze - powiedział Reuterowi przedstawiciel policji z prowincji Babil, w której doszło do wybuchu.

Amerykańska rzeczniczka podała, że nie ma dotąd informacji o rannych w wyniku ataku bombowego, którego celem był most położony w pobliżu miejscowości al-Iskandarija, o 40 km na południe od Bagdadu.

W sobotę w wyniku samobójczego zamachu na punkt kontrolny na drodze z al-Iskandarija do Dżarf al-Sakhar zginęło co najmniej 12 żołnierzy irackich, a 30 innych zostało rannych. Sobotni zamach przeprowadzono przy użyciu ciężarowki wypełnionej materiałem wybuchowym, w niedalekiej odległości od zamieszkanej głównie przez szyitów Hilli, stolicy prowincji Babil. (PAP)

wit/

4189

Tagi: irak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz