Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Aresztowano szefa liberalnej opozycji Jazdiego

0
Podziel się

Ibrahim Jazdi, były minister spraw zagranicznych, szef opozycyjnego
liberalnego Ruchu Wyzwolenia Iranu (MLI), został aresztowany przez irańskie służby bezpieczeństwa
w nocy z niedzieli na poniedziałek w swym domu - poinformowano na stronie internetowej opozycji.

bEhKDmCt

Ibrahim Jazdi, były minister spraw zagranicznych, szef opozycyjnego liberalnego Ruchu Wyzwolenia Iranu (MLI), został aresztowany przez irańskie służby bezpieczeństwa w nocy z niedzieli na poniedziałek w swym domu - poinformowano na stronie internetowej opozycji.

"Członkowie służby bezpieczeństwa zatrzymali Jazdiego o godzinie 3.00 nad ranem i zabrali go w nieznanym kierunku" - podała strona Rahesabz.

78-letni szef MLI, nielegalnego, choć od wielu lat tolerowanego przez władze opozycyjnego ugrupowania, był wezwany w ubiegłym tygodniu do ministerstwa obrony i służb specjalnych, lecz nie stawił się tam - napisano na stronie internetowej.

bEhKDmCv

Rahesabz, jedno z głównych forów opozycji wobec prezydenta Mahmuda Ahmadineżada, nie podało żadnych innych szczegółów na temat zatrzymania opozycjonisty.

Jazdi był ministrem spraw zagranicznych rządu Mehdiego Bazargana na początku rewolucji islamskiej w Iranie w 1979 roku.

Sekretarz generalny MLI, ruchu o orientacji liberalnej, którego wielu członków zostało aresztowanych przy różnych okazjach, był także aresztowany w 1997 roku i przebywał w areszcie domowym. Na krótko zatrzymano go też podczas zamieszek, które wybuchły po czerwcowej reelekcji Ahmadineżada, kontestowanej przez opozycję. (PAP)

jo/ ro/

bEhKDmCB

5382537

bEhKDmCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)