Notowania

iran
01.08.2010 10:27

Iran chce, by trójka Amerykanów stanęła przed sądem

Powinni oni odpowiedzieć za nielegalne przekroczenie granicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniella Zalcman/CC/Flicr)

*Irańskie władze uznały, że trójka zatrzymanych przed rokiem Amerykanów powinna stanąć przed sądem pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy. *

na zdjęciu prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad

Rzecznik prasowy irańskiego MSZ Ramin Mehmanparast powiedział, że rozważa się postawienie im także innych zarzutów, takich jak międzynarodowa działalność wymierzona w bezpieczeństwo Iranu.

27-letni Shane Bauer, 31-letnia Sarah Shourd i 27-letni Josh zostali zatrzymani 31 lipca 2009 roku po przekroczeniu granicy od strony irackiego Kurdystanu. Wyszli oni na wycieczkę w góry i przeszli przez nieoznakowaną granicę.

_ - Trójka amerykańskich obywateli nielegalnie przedostała się na irańskie terytorium. Naruszenie prawa jest tu wyraźne i powinni odpowiadać przed sądem jak inni ludzie _ - uważa Mehmanparast.

Amerykańskie władze i rodzice przetrzymywanych Amerykanów uważają, że są to zwykli turyści, którzy w czasie podróży po północnym Iraku przypadkowo przekroczyli granicę.

W rocznicę zatrzymania Amerykanów prezydent Barack Obama wydał oficjalne oświadczenie wzywające Teheran do ich natychmiastowego uwolnienia. Napisał w nim, że nie popełnili oni żadnego przestępstwa i ich przedłużające się więzienie jest pogwałceniem międzynarodowych konwencji dotyczących praw człowieka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t90930.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/iran;przemycane;z;zachodu;papierosy;sa;skazone,108,0,650092.html) Iran: Przemycane z Zachodu papierosy są skażone Irański urzędnik twierdzi, że jest w nich świńska krew.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t74738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;potepia;unijne;zaostrzenie;sankcji,171,0,648619.html) Iran potępia unijne zaostrzenie sankcji Sankcje nie pomogą w uzyskaniu porozumienia - twierdzi rzecznik irańskiego MSZ.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz