Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran chwali się bronią. Zagrozi Izraelowi?

0
Podziel się:

Irańska telewizja państwowa zaprezentowała po raz pierwszy podziemne silosy, które - według oficjalnego komunikatu - są gotowe do odpalania rakiet dalekiego zasięgu.

Iran chwali się bronią. Zagrozi Izraelowi?
(defenselink.mil/public domain)
bETATNGt

Irańska telewizja państwowa zaprezentowała po raz pierwszy podziemne silosy, które - według oficjalnego komunikatu - są gotowe do odpalania rakiet dalekiego zasięgu mogących dosięgnąć cele w Izraelu i amerykańskie bazy wojskowe w Zatoce Perskiej.

Wczoraj Iran rozpoczął przewidziane na 10 dni ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem _ Wielki Prorok 6 _ z udziałem elitarnych formacji Strażników Rewolucji. W ich ramach mają być przeprowadzone m. in. próby rakiet dalekiego zasięgu Sedżdżil, które mogą razić cele w promieniu 2 tys. km.

Rzecznik ćwiczeń, płk. Ashgar Qelichkhani powiedział w reportażu telewizyjnym, że silosy _ służą do szybkiego reagowania _ i zostały zbudowane _ wyłącznie przy użyciu krajowych technologii _. _ Rakiety, które są stale w pozycji pionowej są gotowe do rażenia ustalonych wcześniej celów _ - dodał.

bETATNGv

Izrael, który uważa Iran za główne zagrożenie, oskarżał Koreę Północną o pomoc w budowie irańskich wyrzutni rakietowych. Według anonimowego oficera Strażników Rewolucji, Iran zbudował _ liczne _ podziemne silosy rakietowe, które są nie do wykrycia przez satelity.

Telewizja pokazała też start z podziemnego silosu rakiety Shahab-3, która ma mieć, podobnie jak Sedżdżil, zasięg ponad 2 tys km. Oznaczałoby to, że w jej zasięgu znalazłyby się, poza Izraelem i bazami USA w Zatoce Perskiej, także niektóre rejony Europy południowo-wschodniej i wschodniej. Według źródeł zachodniego wywiadu, rakieta Shahab-3 jest wersją północnokoreańskiego pocisku Nodong.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;bedzie;produkowal;wlasne;rakiety;przeciwlotnicze,11,0,708363.html) Iran będzie produkował własne rakiety przeciwlotnicze Rosja zerwała kontrakt na dostarczenie takiej broni Iranowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byly;szef;mosadu;nie;atakowac;iranu,151,0,843415.html) Były szef Mosadu: Nie atakować Iranu Były szef Mosadu, izraelskiego wywiadu, Meir Dagan, powiedział, że na najbliższe dwa lata nie ma planów ataku na Iran.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t90780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;i;korea;wymienialy;sie;technologiami,196,0,829636.html) Iran i Korea wymieniały się technologiami? Prawdopodobnie dochodziło do regularnej współpracy w kwestii budowy rakiet balistycznych. W ten sposób kraje te łamały w ten sposób sankcje ONZ.
bETATNGW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)