Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Gwardia Rewolucyjna oskarża zagranicę

0
Podziel się

Irańska Gwardia Rewolucyjna oskarżyła we wtorek "zagraniczne media i
wrogów rewolucji" o połączenie sił i prowadzenie wojny psychologicznej z zamiarem "obalenia
irańskiego establishmentu".

bEhHgMpx

Irańska Gwardia Rewolucyjna oskarżyła we wtorek "zagraniczne media i wrogów rewolucji" o połączenie sił i prowadzenie wojny psychologicznej z zamiarem "obalenia irańskiego establishmentu".

W oświadczeniu Gwardii Republikańskiej zapowiedziano, że ci, którzy zaplanowali zamieszki w Iranie "zapłacą wkrótce cenę za swą bezczelność".

"Opozycja, która połączyła się z zagranicznymi mediami, jest wspierana przez zagranicznych wrogów" - głosi oświadczenie, opublikowane przez agencję informacyjną ISNA.

bEhHgMpz

Brytyjskie Foreign Office poinformowało tego dnia, że władze irańskie wezwały ambasadora Wielkiej Brytanii w Teheranie. Londyn podkreślił, że ambasador udzieli "zdecydowanej" odpowiedzi na jakakolwiek krytykę i powtórzy, że Iran musi szanować prawa człowieka.

Dziesiątki tysięcy zwolenników rządu zbierały się we wtorek na wiecach, podczas których wzywano do ukarania przywódców opozycyjnych za podsycanie niepokojów społecznych.

Natomiast czołowa proreformatorska partia w Iranie wezwała tego dnia rządzących do poszanowania konstytucji i przeproszenia narodu. Oświadczenie Islamskiego Frontu Irańskiego Uczestnictwa opublikowano dwa dni po zamieszkach, w których podczas wiecu antyrządowego zginęło ośmiu ludzi.

"Jedyną drogą wyjścia z obecnego kryzysu jest dla władz poszanowanie prawa i przeproszenie narodu" - głosi oświadczenie, zamieszczone w opozycyjnym portalu internetowym Noruz.(PAP)

bEhHgMpF

az/ ro/

5388601 5388618 5388609 5388726 5388776 5388883

bEhHgMqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)