Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Napad na złotników w Bagdadzie, 14 zabitych

0
Podziel się

Kilkunastu mężczyzn uzbrojonych w pistolety, kałasznikowy i materiały
wybuchowe dokonało we wtorek w biały dzień zuchwałej napaści na warsztaty złotników w Bagdadzie,
zabijając 14 osób. Łupem bandytów padło złoto i gotówka - informuje irackie MSW.

bEhcMWad

Kilkunastu mężczyzn uzbrojonych w pistolety, kałasznikowy i materiały wybuchowe dokonało we wtorek w biały dzień zuchwałej napaści na warsztaty złotników w Bagdadzie, zabijając 14 osób. Łupem bandytów padło złoto i gotówka - informuje irackie MSW.

W sumie napadnięto 11 warsztatów złotników i kantor wymiany pieniędzy przy jednej ulicy w dzielnicy Bajaa w południowo-zachodnim Bagdadzie. Podczas wymiany ognia z policją zginął jeden z bandytów, a dwaj zostali zatrzymani; pozostali uciekli samochodami.

Rzecznik sił bezpieczeństwa w Bagdadzie generał Kasim al-Musawi poinformował, że zatrzymano "pewną liczbę" policjantów z dzielnicy Bajaa w związku z podejrzeniem, że mogli być powiązani z bandytami. Oświadczył też, że napadu dokonali sunniccy rebelianci powiązani z Al-Kaidą, którzy potrzebują środków na finansowanie swych operacji.

bEhcMWaf

"To był terrorystyczny incydent, powiązany ze zbrodniami dokonywanymi przez Al-Kaidę; chodzi o zdobywanie środków przez dokonywanie napadów z bronią w ręku i kradzieże" - powiedział Musawi. (PAP)

az/ mc/

6303782

bEhcMWaG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)