Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran nie wyklucza przedłużenia negocjacji nuklearnych

0
Podziel się:

Szef irańskich negocjatorów ds. nuklearnych Abbas Aragczi zapowiedział w
piątek, że negocjacje z Zachodem na temat programu nuklearnego mogą wymagać dalszych spotkań. W
Genewie trwa kolejna tura rozmów na temat wdrożenia listopadowego porozumienia z Genewy.

bEEfvIlN

Szef irańskich negocjatorów ds. nuklearnych Abbas Aragczi zapowiedział w piątek, że negocjacje z Zachodem na temat programu nuklearnego mogą wymagać dalszych spotkań. W Genewie trwa kolejna tura rozmów na temat wdrożenia listopadowego porozumienia z Genewy.

Aragczi uważa, że jeżeli przedstawiciele władz w Teheranie i negocjatorzy z państw grupy 5+1 (stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy) nie dojdą w piątek do porozumienia, wtedy konieczne będą kolejne tury rozmów. W rozmowie z irańską telewizją państwową Aragczi poinformował, że nadal pozostaje kilka kwestii do uzgodnienia.

Zdaniem irańskiej telewizji spornym tematem jest żądanie Teheranu w sprawie "jednoczesnej redukcji" sankcji w momencie spełnienia ustaleń listopadowego porozumienia.

bEEfvIlP

W rozmowach z przedstawicielami Teheranu uczestniczy m.in. Helga Schmid, zastępczyni szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton, która występuje w imieniu państw grupy 5+1.

Podczas rozmów ma zostać uzgodniony plan działania w celu wcielenia w życie porozumienia, zawartego 24 listopada w Genewie, które zakłada ograniczenie przez Irańczyków ich programu nuklearnego w zamian za czasowe zniesienie części sankcji.(PAP)

lm/ kar/

15459649 arch.

bEEfvImq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)