Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Opozycja: kolejny irański dyplomata odszedł z pracy

0
Podziel się

Kolejny irański dyplomata, tym razem z Belgii, zdecydował się szukać
azylu w Europie - podała w poniedziałek agencja Associated Press, powołując się na irańską
opozycję.

bEgGHuCZ

Kolejny irański dyplomata, tym razem z Belgii, zdecydował się szukać azylu w Europie - podała w poniedziałek agencja Associated Press, powołując się na irańską opozycję.

Według działającej w Europie irańskiej organizacji opozycyjnej Green Wave, attache prasowy ambasady Iranu w Brukseli wyszedł z niej w piątek i odleciał do Oslo.

Kilka godzin wcześniej irański dyplomata, który w piątek zrezygnował z pracy w ambasadzie swojego kraju w Finlandii, ponieważ nie akceptuje wyniku wyborów prezydenckich w Iranie z czerwca 2009 roku, poinformował, że wystąpi o azyl polityczny do fińskiego rządu.

bEgGHuDb

Attache ambasady w Brukseli to już trzeci irański dyplomata w Europie, o którym wiadomo, że odszedł z pracy, by zaprotestować przeciwko stłumieniu przez władze Iranu demonstracji opozycji, według której wyniki wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Mahmud Ahmadineżad, zostały sfałszowane.

W styczniu podał się do dymisji dyplomata ambasady irańskiej w Oslo, Mohammed Reza Hejdari, a Norwegia udzieliła mu azylu politycznego.

Hejdari potwierdził, że dyplomata z belgijskiej ambasady odszedł z pracy. (PAP)

keb/ mc/

bEgGHuDh

7093731

bEgGHuDC
praca
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)