Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Porozumienie ws. syryjskiej broni chemicznej oznaką "rozsądku" USA

0
Podziel się

Porozumienie pomiędzy Rosją a USA w sprawie wyeliminowania arsenału
syryjskiej broni chemicznej jest oznaką "rozsądku" USA - powiedział mediom w niedzielę
przewodniczący irańskiego parlamentu Ali Laridżani.

bEqFitvp

Porozumienie pomiędzy Rosją a USA w sprawie wyeliminowania arsenału syryjskiej broni chemicznej jest oznaką "rozsądku" USA - powiedział mediom w niedzielę przewodniczący irańskiego parlamentu Ali Laridżani.

"Mamy nadzieję, że politycy amerykańscy mają trochę rozsądku, aby unikać skrajnych zachowań, a wydarzenia ostatnich kilku dni i podjęte decyzje są tego dowodem" - oznajmił Laridżani, którego cytuje agencja ISNA.

W sobotę wieczorem na konferencji prasowej Laridżani mówił, że każdy amerykański atak w odwecie za użycie w Syrii gazów chemicznych doprowadziłby do wielkiego konfliktu w regionie i byłby sprzeczny z międzynarodowym prawem.

bEqFitvr

Po trzydniowych negocjacjach szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry osiągnęli w sobotę w Genewie porozumienie w sprawie zabezpieczenia, a następnie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej do połowy 2014 roku.

Iran od lat silnie wspiera reżim prezydenta Baszara el-Asada przeciwko rebeliantom, których oskarża o atak chemiczny 21 sierpnia pod Damaszkiem. (PAP)

jo/ bno/

14580389

bEqFitvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)