Notowania

iran
28.12.2012 10:46

Iran rozpoczął ćwiczenia marynarki wojennej w cieśninie Ormuz

Iran rozpoczął sześciodniowe ćwiczenia swej marynarki wojennej w cieśninie Ormuz - poinformowała irańska państwowa agencja prasowa IRNA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Iran rozpoczął sześciodniowe ćwiczenia swej marynarki wojennej w cieśninie Ormuz - poinformowała irańska państwowa agencja prasowa IRNA.

Na zdjęciu Habibollah Sajjari

Jak powiedział cytowany przez nią dowódca marynarki Habibollah Sajjari, ćwiczenia _ Welajat 91 _ będą się odbywać do środy na akwenie około miliona kilometrów kwadratowych w cieśninie Ormuz, Zatoce Omańskiej i północnej części Oceanu Indyjskiego.

Według Sajjariego celem ćwiczeń jest zaprezentowanie _ militarnego potencjału sił zbrojnych _ w obronie granic Iranu oraz skierowanie posłania pokoju i przyjaźni do sąsiednich krajów.

Irańscy przywódcy deklarowali niejednokrotnie, że Iran może zablokować cieśninę Ormuz - przez którą przechodzi 40 procent transportowanego morzem światowego eksportu ropy - w razie zaatakowania jego instalacji nuklearnych.

Jak zaznaczył Sajjari, w trakcie ćwiczeń zostaną przetestowane systemy rakietowe, okręty bojowe, okręty podwodne oraz metody patrolowania i rozpoznania.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran się wypiera. Wcześniej groził blokadą Szef MSZ Iranu Ali Akbar Salehi powiedział, że jego kraj nigdy nie próbował zablokować strategicznej cieśniny Ormuz.
USA odpowiedzą siłą, jeśli oni to zrobią Przez cieśninę transportowana jest ropa naftowa. Irańscy Strażnicy Rewolucji zagrozili dziś po raz kolejny, że ją zamkną.
Grożą zachodowi. Wszystko przez ropę Irański dziennik Chorasan zamieścił ostrzeżenie Strażników Rewolucji, że władze Iranu postanowiły zamknąć strategiczną cieśninę, jeśli Zachód zablokuje eksport irańskiej ropy.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz