Notowania

iran
03.01.2011 10:52

Iran: Siedmiu mężczyzn powieszono za handel narkotykami

Siedmiu mężczyzn skazanych na śmierć za handel narkotykami powieszono w poniedziałek w mieście Kermanszah na zachodzie Iranu - poinformowały lokalne władze sądownicze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Siedmiu mężczyzn skazanych na śmierć za handel narkotykami powieszono w poniedziałek w mieście Kermanszah na zachodzie Iranu - poinformowały lokalne władze sądownicze. *

Sąd odrzucił prośby o ułaskawienie wszystkich siedmiu skazanych - sprecyzował prokurator cytowany przez irańską agencję Fars.

Skazańcy zostali oskarżeni o wyrób i sprzedaż narkotyków, w tym heroiny i cracku - pochodnej kokainy. Wyroki zostały wykonane jednocześnie w głównym więzieniu w Kermanszah.

Od początku 2011 roku w Iranie powieszono już 11 osób - wynika z obliczeń agencji AFP na podstawie publikacji prasy lokalnej. W całym 2010 roku w Iranie wykonano co najmniej 179 egzekucji.

Według Amnesty International, Iran jest drugim po Chinach krajem na świecie pod względem liczby wykonywanych egzekucji. W 2008 roku wykonano wyroki śmierci na 246 osobach, w 2009 roku - było co najmniej 270 egzekucji.

Według obowiązującego w Iranie od rewolucji 1979 roku islamskiego prawa szariatu, kara śmierci jest wymierzana za morderstwo, gwałt, napad z bronią w ręku, cudzołóstwo i właśnie handel narkotykami.

Jeśli krewni wybaczą mordercy, w zamian za zadośćuczynienie finansowe, kara może być zmieniona. Zamężne kobiety i żonaci mężczyźni uznani za winnych zdrady są skazywani na śmierć przez ukamienowanie. (PAP)

cyk/ ro/

7998057 arch.

Tagi: iran, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz