Notowania

wiadomości
01.06.2011 12:44

Iran: Śmierć opozycjonistki na pogrzebie ojca

# dementi władz #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dementi władz #

01.06. Teheran (PAP/Reuters) - Córka prominentnego irańskiego dysydenta zmarła w środę na pogrzebie swego ojca. Opozycja utrzymuje, że przyczyną były przepychanki z siłami bezpieczeństwa, natomiast władze twierdzą, że jedynie problemy z sercem u kobiety.

54-letnia Haleh Sahabi, opozycjonistka i aktywistka ruchu praw kobiet, została doprowadzona z więzienia na pogrzeb ojca Ezatollaha Sahabiego. Pogrzeb odbywał się na obrzeżach Teheranu.

Podczas przepychanki upadła na ziemię i zmarła ma skutek zatrzymania akcji serca - poinformowano na stronie internetowej opozycji Kaleme.

Przedstawiciel irańskich sił bezpieczeństwa zaprzeczył, by na pogrzebie doszło do przepychanek. Według niego Sahabi zmarła z powodu problemów z sercem, które nasiliły się z powodu upału.

Półoficjalna agencja Fars poinformowała o śmierci aktywistki, lecz zaprzeczyła, by doszło do starć z policją i zarzuciła opozycji, że chce upolitycznić incydent.

Agencji Reuters nie udało się zweryfikować doniesień w niezależnych źródłach.

Oskarżona o "propagandę antyrządową" aktywistka została aresztowana po protestach w roku 2009, których uczestnicy kontestowali wyniki wyborów prezydenckich. Sahabi została skazana na dwa lata więzienia. (PAP)

mmp/ ap/

9112213 9112607

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz