Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Strażnicy Rewolucji przeprowadzili manewry w Zatoce Perskiej

0
Podziel się

Korpus Strażników Rewolucji - ideologiczna armia irańskiego reżimu,
wystrzeliła pięć rakiet podczas manewrów w Zatoce Perskiej, przedstawionych, jako odpowiedź na
"nuklearne pogróżki" Stanów Zjednoczonych.

bEiFStfp

Korpus Strażników Rewolucji - ideologiczna armia irańskiego reżimu, wystrzeliła pięć rakiet podczas manewrów w Zatoce Perskiej, przedstawionych, jako odpowiedź na "nuklearne pogróżki" Stanów Zjednoczonych.

Pociski rakietowe ziemia-morze i morze-morze odpalono jednocześnie - podała w niedzielę bez wdawania się w szczegóły państwowa telewizja irańska.

Korpus Strażników Rewolucji podał w środę, że następnego dnia przeprowadzi manewry, które pozwolą m.in. na przetestowanie pocisków irańskiej konstrukcji oraz innej broni.

bEiFStfr

Według półoficjalnej agencji Fars w niedzielnych manewrach wystrzelone miały być cztery typy pocisków rakietowych krótkiego zasięgu, w tym Nasr 1, zdolny do niszczenia celów wielkości do 3 tys. ton.

Według szefa tych elitarnych oddziałów generała Hosejna Salamiego, ćwiczenia naziemne, powietrzne i morskie mają sprawdzić zdolność Korpusu Strażników Rewolucji do "zachowania bezpieczeństwa w Zatoce Perskiej, cieśninie Ormuz i Zatoce Omańskiej".

Przez cieśninę Ormuz transportowana jest wielka część ropy pochodzącej z rejonu Zatoki Perskiej.

Iran, który w przeszłości ostrzegał, że jeśli zostanie zaatakowany na swoim terytorium, może sparaliżować transport ropy w cieśninie Ormuz, regularnie przeprowadza manewry wojskowe w Zatoce Perskiej.(PAP)

bEiFStfx

klm/ abe/

6108442 6108700

bEiFStfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)