Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran twierdzi, że potrzebuje 20 obiektów nuklearnych

0
Podziel się

Iran potrzebuje 20 zakładów wzbogacania uranu, aby produkować
wystarczającą ilość paliwa do swych elektrowni nuklearnych - podała w sobotę oficjalna agencja
IRNA, dodając, że Teheran nie zamierza się wycofywać z traktatu o nierozprzestrzenianiu broni
jądrowej (NPT).

bEgZcUPp

Iran potrzebuje 20 zakładów wzbogacania uranu, aby produkować wystarczającą ilość paliwa do swych elektrowni nuklearnych - podała w sobotę oficjalna agencja IRNA, dodając, że Teheran nie zamierza się wycofywać z traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT).

"Aby dostarczać paliwo do naszych zakładów nuklearnych, potrzebujemy 20 zakładów wzbogacania uranu" - zacytowała agencja IRNA wiceprezydenta Iranu i szefa Irańskiej Organizacji Energii Atomowej Alego Akbara Salehiego. "Nie mamy planów wycofania się z NPT" - dodał Salehi.

Teheran zapowiedział w niedzielę, że wybuduje 10 nowych zakładów wzbogacania uranu. Mają one mieć taka samą wielkość jak kompleks w Natanzie w środkowym Iranie, który działa już od kilku lat.

bEgZcUPr

Decyzja ta zaostrzy stosunki między Iranem a wspólnotą międzynarodową, już napięte po przyjęciu pod koniec listopada przez Radę Gubernatorów MAEA rezolucji, potępiającej Iran za ukrywanie ośrodka wzbogacania uranu Fordo, niedaleko Kum, i żądającej wstrzymania prowadzonych w nim prac. (PAP)

mw/ abe/

5259602 arch.

bEgZcUPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)