Notowania

syria
16.01.2013 18:50

Iran udzieli Syrii kredytu w wysokości 1 mld dolarów

Iran otworzył linię kredytową wysokości miliarda dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)
Prezydent Syrii Bashar Assad

Porozumienie o udzieleniu Syrii przez Iran linii kredytowej w wysokości * *miliarda *dolarów podpisano podczas wizyty w Teheranie premiera Syrii Waila el-Halkiego - podała państwowa syryjska agencja informacyjna Sana. *

- _ Syria i Iran podpisały porozumienie ws. otwarcia przez Teheran linii kredytowej na 1 mld dolarów, za pośrednictwem Banku Handlowego Syrii oraz banku Saderat, a także poprzez liczne kontrakty w sferze transportu energii i wyposażenia elektrycznego _ - podała Sana.

Jak zauważa agencja AFP, jest to pierwsza linia kredytowa Iranu dla Syrii, o której oficjalnie poinformowano. Dotąd istniały jedynie niepotwierdzone pogłoski o sekretnych pożyczkach Teheranu dla Damaszku, którego rezerwy walutowe skurczyły się od początku trwającej 22 miesiące rewolty przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada.

- _ Chodzi przede wszystkim o gest polityczny Iranu w kierunku Syrii _ - powiedział Jihad Yazigi, szef portalu internetowego Syria Report, poświęconego gospodarce. W ocenie Yazigiego, Iran chce również pokazać, że mimo nałożonych na niego sankcji zachodnich nie brakuje mu środków finansowych.

Iran, wierny sojusznik Syrii, przez lata udzielał Damaszkowi wsparcia militarnego i politycznego i wciąż okazuje silne poparcie dla reżimu Asada od początku powstania w Syrii w marcu 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran popiera pokojowe zakończenie konfliktu Iran, jeden z najwierniejszych sojuszników reżimu w Damaszku, dzisiaj wyraził poparcie dla planu pokojowego prezydenta Syrii Baszara el-Asada.
Ostrzegają Iran w _ przyjazny sposób _ Wzburzenie wywołała wypowiedź irańskiego generała, który oskarżył Ankarę o podsycanie krwawego konfliktu w Syrii.
Pielgrzymi czy agenci? Iran interweniuje w... Iran zwrócił się do Turcji i Kataru, popierających syryjskich rebeliantów, o pomoc w uwolnieniu 48 irańskich pielgrzymów uprowadzonych w sobotę w Syrii.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz