Notowania

iran
11.06.2010 15:49

"Iran uzyska broń nuklearną w ciągu trzech lat"

Stwierdził tak minister obrony USA Robert Gates. ONZ uchwaliła kolejne sankcje wobec Iranu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniella Zalcman/CC/Flicr)

*Minister obrony USA Robert Gates uważa, że upłynie od roku do trzech lat nim Iran będzie w stanie rozwijać broń nuklearną. Dodał, że świat wciąż ma czas na wywieranie nacisków na Teheran. *

na zdjęciu prezydent Iranu Mahmud_ _Ahmadineżad

Zapytany, jak długo USA i sojusznicy mają zamiar czekać na efekty działania ONZ-owskich sankcji na Iran, Gates, który jest w Brukseli powiedział:

_ - Sądzę, że każdy się zgodzi, w tym Izraelczycy, że mamy trochę czasu _ - powiedział Gates.

_ - Większość ludzi uważa, że Irańczycy nie będą mieli żadnej broni nuklearnej co najmniej przez rok lub dwa. Szacunki służb wywiadowczych mówią o przedziale od roku do trzech lat _ - dodał Gates.

Zaznaczył, że posiadanie materiałów nuklearnych to co innego niż pełne uzyskanie broni czy systemu jej przenoszenia, który _ mógłby stanowić zagrożenie dla sąsiadów lub wrogów bardziej oddalonych _.

Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła w środę kolejny pakiet sankcji wobec Iranu, które mają go skłonić do rezygnacji z budowy broni nuklearnej.

Poprzednie pakiety sankcji ONZ - trzy od 2006 roku - nie odniosły praktycznie żadnego skutku. Iran nie zaprzestał procesu wzbogacania uranu - paliwa do produkcji broni jądrowej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Ahmadineżad: Sankcje ONZ nie mają wagi prawnej** ]( http://news.money.pl/artykul/ahmadinezad;sankcje;onz;nie;maja;wagi;prawnej,80,0,631376.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz