Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Wymiar sprawiedliwości zaprzecza, by zatrzymano opozycjonistów

0
Podziel się

#
dementi wymiaru sprawiedliwości
#

bEhyQVDp

# dementi wymiaru sprawiedliwości #

28.02. Teheran (PAP/Reuters,AFP) - Irański wymiar sprawiedliwości zaprzeczył w poniedziałek, by dwóch irańskich przywódców opozycyjnych, Mir-Hosejn Musawi i Mehdi Karubi, zostało zatrzymanych - poinformowała agencja prasowa Fars.

"Obaj przebywają obecnie w swoich domach i są jedynie objęci ograniczeniem kontaktów" - zacytowała agencja niewymienione z nazwiska źródło w wymiarze sprawiedliwości.

bEhyQVDr

Wcześniej w poniedziałek o zatrzymaniu Musawiego i Karubiego wraz z ich żonami poinformowały strony internetowe obu opozycjonistów, nie podając innych szczegółów.

"Według źródeł zostali zatrzymani i przewiezieni do więzienia Heszmatije w Teheranie" - napisano na stronie Musawiego, Kaleme.com. Taką samą informację podała strona Karubiego, Sahamnews.org.

Musawi i Karubi przebywali w areszcie domowym od 14 lutego, kiedy to wezwali do zorganizowania demonstracji na znak solidarności z antyrządowymi manifestacjami w Egipcie.

Obaj byli kandydatami w wyborach prezydenckich w Iranie w czerwcu 2009 roku. Ponowny wybór Mahmuda Ahmadineżada na szefa państwa doprowadził wówczas do fali protestów. 27 grudnia 2009 roku doszło do najkrwawszych zamieszek, w których zginęło osiem osób, a kilkudziesięciu zwolenników ruchu reformatorów aresztowano. (PAP)

bEhyQVDx

mw/ mc/

8442312 8442476 8442872 arch.

bEhyQVDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)