Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran wystrzelił rakiety do Oceanu Indyjskiego

0
Podziel się:

Rakiety miały zasięg 1,9 tysiąca kilometrów. To pierwsza irańska próba wystrzelenia rakiet do morza.

Iran wystrzelił rakiety do Oceanu Indyjskiego
(eng.kremlin.ru/CC/Wikipedia)
bEUrgItN

Iran poinformował, że na początku roku wystrzelił dwie rakiety dalekiego zasięgu do Oceanu Indyjskiego. Była to pierwsza próba wystrzelenia przez ten kraj rakiet do morza - podała państwowa telewizja.

_ - Dwie rakiety o zasięgu 1900 kilometrów zostały wystrzelone z prowincji Semnan do Oceanu Indyjskiego _ - powiedział na konferencji prasowej dowódca dywizji powietrznej Strażników Rewolucji Amir Ali Hadżizadeh.

Na przełomie czerwca i lipca Iran przeprowadził dziesięciodniowe ćwiczenia pod kryptonimem _ Wielki Prorok 6 _ z udziałem elitarnych formacji Strażników Rewolucji. Irańska telewizja państwowa zaprezentowała z tej okazji po raz pierwszy podziemne silosy, które - według oficjalnego komunikatu - są gotowe do odpalania rakiet dalekiego zasięgu mogących dosięgnąć cele w Izraelu i amerykańskie bazy wojskowe w Zatoce Perskiej.

bEUrgItP

Telewizja pokazała też start z podziemnego silosu rakiety Shahab-3, która ma mieć zasięg ponad dwóch tysięcy kilometrów. Oznaczałoby to, że w jej zasięgu znalazłyby się, poza Izraelem i bazami USA w Zatoce Perskiej, także niektóre rejony Europy Południowo-Wschodniej i Wschodniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;brytania;oskarza;iran;o;proby;rakietowe,38,0,862758.html) Wielka Brytania oskarża Iran o próby rakietowe Iran przeprowadził potajemnie próby rakiet balistycznych, odpalając m.in. pociski zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych - powiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague. Iran zdementował to oświadczenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t90634.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;chwali;sie;bronia;zagrozi;izraelowi,87,0,861527.html) Iran chwali się bronią. Zagrozi Izraelowi? Irańska telewizja państwowa zaprezentowała po raz pierwszy podziemne silosy, które - według oficjalnego komunikatu - są gotowe do odpalania rakiet dalekiego zasięgu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t90780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;i;korea;wymienialy;sie;technologiami,196,0,829636.html) Iran i Korea wymieniały się technologiami? Prawdopodobnie dochodziło do regularnej współpracy w kwestii budowy rakiet balistycznych. W ten sposób kraje te łamały w ten sposób sankcje ONZ.
bEUrgIuq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)