Notowania

atom w iranie
29.11.2010 09:36

Irański profesor fizyki jądrowej zabity w zamachu

Profesor Madżid Szariari zginął w wybuchu samochodu pułapki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(redjar/CC/Flickr)

[aktualizacja 10:51]

Irański profesor fizyki jądrowej zginął rano w wybuchu samochodu-pułapki w Teheranie, a drugi naukowiec odniósł obrażenia w innym zamachu dokonanym tego dnia w irańskiej stolicy - poinformowały miejscowe media.

Profesor Madżid Szariari, wykładowca fizyki na uniwersytecie Szahida Behesztiego oraz członek Towarzystwa Nuklearnego Iranu, zginął w eksplozji bomby przymocowanej do jego samochodu przez dwóch motocyklistów w północno-wschodnim Teheranie - podała agencja Fars. W wybuchu została ranna jego żona.

Profesor Ferejdun Abbassi, fizyk laserowy z tej samej uczelni, został natomiast ranny wraz z żoną w podobnym zamachu przed uniwersytetem.

Iran uruchamia pierwszą elektrownią atomową w Buszerze (Russia Today, ang.):

Szef irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi ostrzegł po zamachach _ wrogów _ Iranu, by _ nie igrali z ogniem _

_ - Nie igrajcie z ogniem, bo cierpliwość narodu irańskiego ma swoje granice i jeśli się wyczerpie, nasi wrogowie poniosą tego konsekwencje _ - oznajmił Salehi, nie wymieniając _ wrogów _ z nazwy. Zwykle pod pojęciem tym Iran rozumie jednak USA i Izrael.

Kraje zachodnie i Izrael oskarżają Iran o dążenie do zdobycia broni nuklearnej

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t84733.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wikileaks;ujawnia;saudyjczycy;chcieli;ataku;na;iran,120,0,724600.html) Wikileaks ujawnia. Saudyjczycy chcieli ataku na Iran Do uderzenia w Teheran miał namawiać sam król Arabii Saudyjskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tarcza;w;polsce;cena;za;poparcie;rosji;dla;sankcji,187,0,724667.html) Tarcza w Polsce ceną za poparcie Rosji dla sankcji? Amerykanie mieli zrezygnować z planu budowy systemu, by zwiększyć nacisk na Iran.
Tagi: atom w iranie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz