Notowania

kanał sueski
20.02.2011 09:19

Irańskie okręty wojenne w Kanale Sueskim

To pierwszy taki przypadek od 1979 roku. Zdaniem władz Izraela to prowokacja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bill Larned/CC/U.S. Navy)

Dwa irańskie okręty wojenne przepłynęły przez Kanał Sueski od strony Morza Czerwonego i zmierzają w kierunku Syrii - poinformowała arabskojęzyczna telewizja Al-Alam.

Okręty to pierwsze irańskie jednostki, które przejdą przez Kanał Sueski od czasu rewolucji w Iranie w 1979 roku. Izraelskie władze, według słów ministra sprawa zagranicznych Awigdora Liebermana, uznały wyprawę irańskich okrętów do Syrii za _ prowokacyjną _.

Wcześniej izraelski dziennik _ Jedijot Achronot _ podawał, że irańskie jednostki to fregata klasy Alvand i okręt zaopatrzeniowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t131924.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/starcia;w;teheranie;smierc;hipokrytom,241,0,772593.html) Starcia w Teheranie: Śmierć hipokrytom! Zwolennicy irańskich władz starli się w Teheranie z antyrządowymi demonstrantami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t131846.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/egipt;zaklocony;ruch;na;kanale;sueskim,191,0,772031.html) Egipt: Zakłócony ruch na Kanale Sueskim Statek towarowy osiadł na mieliźnie i zablokował pięć innych jednostek. Do tego doszła zła pogoda.
Tagi: kanał sueski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz