Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irlandia w recesji? Deficyt będzie za duży

0
Podziel się:

Deficyt 5 mld euro to więcej niż dopuszczalny dla państw strefy euro
poziom 3 procent PKB.

Irlandia w recesji? Deficyt będzie za duży
(EPA/PAP)
bFeLpIzp

_ - Spodziewany w tym roku w Irlandii niedobór wpływów podatkowych na kwotę 5 mld euro spowoduje, iż jej deficyt budżetowy przekroczy dopuszczalny dla państw strefy euro poziom 3 procent produktu krajowego brutto _ - poinformował *irlandzki minister finansów Brian Lenihan.*

Rząd Irlandii poinformował , że ze względu na ustawiczne pogarszanie się stanu finansów publicznych przyszłoroczny budżet zostanie zaprezentowany już 14 października, a nie w grudniu.

Według rządowego komunikatu, przyspieszenie tego terminu _ zapewni jasność i zaufanie zarówno inwestorom, jak i podatnikom oraz stworzy solidną podstawę gospodarczej odnowy _.

bFeLpIzr

ZOBACZ TAKŻE:

_ - Zadziałały tu w wyraźny sposób słabsze warunki międzynarodowe, w tym spowolniony wzrost i skutki kryzysu kredytowego, w połączeniu z sytuacją na rynku mieszkaniowym w Irlandii. Finanse publiczne są pod znacznym naciskiem i według najnowszych informacji w roku 2008 należy się liczyć z niedoborem podatków na kwotę co najmniej 5 mld euro _ - oświadczył cytowany w komunikacie minister Lenihan.

Według najnowszej ankiety Reutera, tegoroczny wzrost produktu krajowego brutto Irlandii wyniesie tylko 0,9 procent - w porównaniu z 6 procentami w roku 2007. Prognozy na rok przyszły mówią o wzroście na poziomie zaledwie 0,7 proc.

bFeLpIzS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)