Notowania

unia europejska
11.12.2008 12:31

Islandia w przyszłym roku może wejść do UE

Unia jest gotowa do takiego kroku - mówi unijny komisarz ds. rozszerzenia Olii Rehn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Islandia może ubiegać się o członkostwo w Unii Europejskiej na początku przyszłego roku - powiedział w czwartek unijny komisarz ds. rozszerzenia Olii Rehn.

_ - Jesteśmy psychicznie przygotowani na to, żeby Islandia przygotowywała się do członkostwa w UE _ - powiedział Rehn dziennikarzom na spotkaniu przed mającym rozpocząć się o 15.00 unijnym szczytem w Brukseli. Spytany o termin rozpoczęcia tego procesu, Rehn odpowiedział, że mogłoby to nastąpić _ na początku przyszłego roku _.

Islandia należy do unijnej strefy Schengen (od nazwy luksemburskiej miejscowości, gdzie 14 czerwca 1985 roku podpisano układ o Europie bez granic). Układ ten znosi kontrolę na wewnętrznych granicach państw, które podpisały dokument.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Coraz więcej Szwedów chce do strefy euro ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/coraz;wiecej;szwedow;chce;do;strefy;euro,184,0,388536.html )
* [ Kolejny zastrzyk finansowy dla Islandii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejny;zastrzyk;finansowy;dla;islandii,3,0,385539.html )
* **[ Zobacz serwis specjalny Money.pl: Kryzys 2008 ]( http://www.money.pl/kryzys )**
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: unia europejska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz