Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"It's nothing" najciekawszą pracą Bielskiej Jesieni według widzów

0
Podziel się

Biała (PAP) - Obraz Małgorzaty Rozenau "It's nothing" zwyciężył w konkursie dla
widzów na najciekawszy obraz 41. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2013" - poinformowała Galeria
Bielska BWA, która organizowała konkurs.

bEhDeEzp

Biała (PAP) - Obraz Małgorzaty Rozenau "It's nothing" zwyciężył w konkursie dla widzów na najciekawszy obraz 41. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2013" - poinformowała Galeria Bielska BWA, która organizowała konkurs.

Zwycięski obraz został namalowany przez artystkę farbą olejną i akrylową na płótnie. Jak poinformowała galeria wpisuje się on tematyką w nową serię obrazów Rozenau, poruszających kwestie przemijania, przenikania oraz odwołujących się do wewnętrznych przeżyć autorki.

Praca przedstawia fragment zachmurzonego nieba rozświetlonego światłem. Skontrastowane z osobliwym, metafizycznym pejzażem widniejące na płótnie zdanie "It's nothing" ("To nic" - PAP), jakby wyrwane z dialogu, skłania widza do przemyśleń nad ulotnością piękna i przemijaniem.

bEhDeEzr

Nagrodą dla Rozenau będzie dyplom informujący o werdykcie publiczności.

Małgorzata Rozenau urodziła się w 1971 roku w Sosnowcu. Studiowała w krakowskiej ASP. Zdobyła dyplom z wyróżnieniem w pracowni druku wklęsłego prof. Stanisława Kluski oraz w pracowni rysunku i malarstwa prof. Jacka Rykały. Obecnie pracuje w katedrze malarstwa w macierzystej uczelni. Mieszka w Bielsku-Białej. Dotychczas kojarzona była głównie z serią obrazów, w których wykorzystywała motywy z hipermarketowej rzeczywistości oraz elementy popkultury. Tworzyła malarskie kolaże składające się z wizerunków i sloganów reklamowych.

Drugie miejsca przypadły ex aequo Magdalenie Laskowskiej za obraz "Długa zima" oraz Remigiuszowi Sudzie za pracę "200 dpi". Trzecią okazała się praca Bartosza Kokosińskiego "Obraz pożerający motyw religijny".

Bielska Jesień to najstarszy i jeden z najważniejszych w Polsce konkursów malarstwa współczesnego. Jest także przeglądem najnowszych tendencji w tej dziedzinie sztuki. Pierwsza edycja odbyła się w 1962 roku. Od początku organizatorem jest Galeria Bielska BWA.

bEhDeEzx
  1. edycja została rozstrzygnięta 8 listopada ubiegłego roku. Na konkurs napłynęło 3048 obrazów 701 artystów. Do wystawy pokonkursowej, która była czynna do końca roku, jurorzy zakwalifikowali 78 prac 42 twórców. Spośród nich widzowie wybierali swoich faworytów. Ogółem oddali 311 głosów.

Grand Prix 41. Bielskiej Jesieni jurorzy przyznali Ewie Juszkiewicz za dwa stylizowane portrety: "Girl in Blue" oraz "Bez tytułu/Według Rogiera van der Weydena". (PAP)

szf/ as/

bEhDeEzS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)