Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

IX Światowy Przegląd Folkloru w Poznaniu

0
Podziel się:

Zespoły z Ekwadoru, Rosji, Węgier, Mołdawii, Serbii i Polski wystąpią w
ramach IX Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", który rozpocznie się w poniedziałek w
Poznaniu.

Zespoły z Ekwadoru, Rosji, Węgier, Mołdawii, Serbii i Polski wystąpią w ramach IX Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", który rozpocznie się w poniedziałek w Poznaniu.

Festiwal potrwa do 17 sierpnia.

Polskę reprezentować będą poznański Zespół Tańca Ludowego "Poznań" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Wiwaty" z Pobiedzisk.

Prezentacje grup folklorystycznych potrwają przez cały tydzień. Artyści będą występować w Poznaniu oraz w Lesznie, Wronkach i Pobiedziskach. W ramach festiwalowych pokazów organizowana jest również ekumeniczna msza, podczas której zespoły wykonają pieśni religijne ze swojego obrządku, a potem przejdą korowodem ulicami Poznania.

"Co roku zapraszamy pięć nowych zespołów zagranicznych. Obecnie po raz pierwszy na festiwalu zaprezentujemy zespoły z Ekwadoru i z Mołdawii" - powiedział w środę na konferencji prasowej Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Nowością festiwalu jest przygotowywana przez organizatorów nauka tańca ludowego dla poznaniaków. W sobotnie południe mieszkańcy miasta, a także zagraniczni uczestnicy festiwalu, uczyć się będą na Starym Rynku wielkopolskiego tańca "Marynia".

Koncert finałowy odbędzie się 16 sierpnia w poznańskim Parku Henryka Wieniawskiego. Zaprezentowane wówczas zostaną najciekawsze elementy z programów poszczególnych zespołów biorących udział w festiwalu.

Organizatorzy już rozpoczęli przygotowania do jubileuszowego 10 festiwalu. Jak powiedział PAP Majchrowicz, jeśli uda się zebrać potrzebne fundusze, w przyszłym roku w Poznaniu wystąpią najciekawsze zespoły zagraniczne z dziewięciu poprzednich edycji, a także 10 polskich zespołów, które do tej pory brały udział w "Integracjach". (PAP)

rpo/ abe/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)