Notowania

izrael
14.02.2012 13:23

Izrael: Atak na ambasady inspirowany przez Iran?

Izraelska policja poinformowała, że zwiększyła stan pogotowia w całym kraju po bombowych zamachach w poniedziałek na ambasady Izraela w Delhi i Tbilisi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Izraelska policja zwiększyła stan pogotowia w całym kraju po bombowych zamachach na ambasady Izraela w Delhi i Tbilisi. Izrael twierdzi, że za tymi zamachami stoi Iran i Hezbollah.

Na zdjęciu zniszczenia po wybuchu bomby pod ambasadą izraelską w Delhi

Rzecznik prasowy izraelskiej policji Micky Rosenfeld powiedział, że wzmocniono patrole w miejscach publicznych, w pobliżu zagranicznych ambasad i biur, a także na międzynarodowym lotnisku Ben Guriona.

Dodatkowe siły policyjne zostały rozmieszczone w strategicznych miejscach, a funkcjonariusze zostali zobowiązani do zwiększonej czujności.

W zamachu bombowym na ambasadora Izraela w stolicy Indii ranne zostały cztery osoby; podobny atak na samochód ambasady izraelskiej w Tbilisi, stolicy Gruzji, udaremniono. Granat znajdujący się w pakunku przytwierdzonym taśmą pod samochodem znaleziono.

Izraelskie placówki za granicą postawiono w stan pogotowia w związku z przypadającą 12 lutego rocznicą śmierci jednego z dowódców libańskiego Hezbollahu Imada Mugniyaha, który w 2008 roku zginął w zamachu bombowym w Damaszku. Hezbollah oskarżył Izrael o dokonanie zamachu na Mugniyaha i zapowiedział odwet.

Czytaj więcej o polityce Izraela Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz