Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
30.07.2011 14:20

Izrael będzie produkował więcej legalnej marihuany

Na czele wydziału marihuany w Ministerstwie Zdrowia ma stanąć osoba wyłoniona w specjalnym konkursie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pete Souza/public domain/wikipedia)

Ministerstwo zdrowia utworzy specjalną komórkę do nadzorowania uprawy konopi indyjskich, wytwarzania z nich marihuany i dystrybucji tego specyfiku.

Resort zdrowia, na którego czele formalnie stoi sam premier Benjamin Netanjahu (na zdjęciu), zapowiada, że Izrael zwiększy produkcję marihuany, ponieważ jej sprowadzanie jest dziesięciokrotnie droższe.

Na czele ministerialnej komórki ma stanąć osoba wybrana w publicznym konkursie. Na to stanowisko wymagane są umiejętności menedżerskie, natomiast nie jest konieczne przygotowanie medyczne. _ Wydział marihuany _ zacznie działać od początku przyszłego roku.

Obecnie w Izraelu zgodę na użycie marihuany jako lekarstwa podejmuje dr Jehuda Baruch, psychiatra rządowego Centrum Zdrowia Psychicznego Abarbanel w Bat Jam pod Tel Awiwem. Na mocy jego decyzji, zawarte w marihuanie kannabinoidy uśmierzają ból i przynoszą ulgę już sześciu tysiącom chorych w Izraelu. Marihuanę dostarczają autoryzowane miejscowe plantacje.

Zdaniem resortu zdrowia, rezultaty kuracji są tak dobre, że za pięć lat liczba osób nią objętych może już sięgnąć 40 tysięcy. Na upowszechnienie _ medycznej marihuany _ naciska Izraelskie Stowarzyszenie Farmaceutów, domagając się, by ten psychoaktywny specyfik był dostępny w aptekach na receptę.

Policja nie kwestionuje leczniczej przydatności marihuany, ale próbowała przekonywać do jej importowania, co - zdaniem stróżów prawa - ograniczałoby ryzyko niedozwolonego użycia substancji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t75367.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;onz;zalegalizujmy;marihuane,34,0,843298.html) Raport ONZ: Zalegalizujmy marihuanę Komisja, w której skład wchodzi m.in. Kofi Annan, stwierdziła, że światowa wojna z handlem narkotykami nie powiodła się, dlatego trzeba rozważyć inne rozwiązania prawne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t140329.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/butelki;i;jajka;w;obronie;marihuany,16,0,840720.html) Butelki i jajka w obronie marihuany Według służb porządkowych manifestowało od pięciu do sześciu tysięcy osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t140286.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;na;marszu;wyzwolenia;konopi,185,0,840633.html) Palikot na "Marszu Wyzwolenia Konopi" Demonstranci domagają się legalizacji marihuany, prawa do posiadania jej 30 gramów na własny użytek oraz trzech roślin pod domową uprawę.
Tagi: legalizacja marihuany, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz