Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Chciały uniknąć wojska, wydał je Facebook

0
Podziel się

Izraelskie wojsko zdemaskowało za pomocą Facebooka około tysiąca
młodych kobiet, które aby uniknąć służby wojskowej udawały praktykujące żydówki - poinformował we
wtorek rzecznik izraelskiej armii.

bEhDyuXV

Izraelskie wojsko zdemaskowało za pomocą Facebooka około tysiąca młodych kobiet, które aby uniknąć służby wojskowej udawały praktykujące żydówki - poinformował we wtorek rzecznik izraelskiej armii.

Służbę wojskową w Izraelu musi odbyć każdy młody człowiek, który skończy 18 lat. W przypadku mężczyzn trwa ona trzy lata, a w przypadku kobiet - dwa.

Jednak zwolnione ze służby mogą być te kobiety, które zadeklarują, że jedzą jedynie koszerne produkty, a w ciągu trwającego od piątku wieczorem do soboty wieczorem szabatu nie pracują.

bEhDyuXX

Następnie armia ma 60 dni na zweryfikowanie, czy oświadczenie jest prawdziwe. W tym celu wojsko zatrudniło osiem prywatnych firm detektywistycznych - podkreślił kapitan Arje Szalikar.

Powiedział, że jedna próbująca wymigać się od służby kobieta została zdemaskowana, gdyż na swoim profilu w serwisie społecznościowym umieściła zdjęcie, na którym biesiadowała w niekoszernej restauracji. Łamała tym samym ścisłe zasady judaizmu - wyjaśnił Szalikar.

Rzecznik dodał, że inne kobiety złapano na kłamstwie, gdyż publikowały fotografie, na których były skąpo ubrane, a więc także nie spełniały reguł obowiązujących wśród ortodoksyjnych żydów.

Niektóre kobiety na Facebooku przyjęły fałszywe zaproszenia na imprezy, które miały odbyć się w piątek wieczorem, czyli podczas szabatu.

bEhDyuYd

"Jeśli ktoś aktualizuje swoje konto w dniu szabatu, oznacza to, że korzysta z komputera, a także najprawdopodobniej używa telefonu i ogląda telewizję, co jest zabronione" - wyjaśnił Szalikar. (PAP)

jhp/ mc/

7757994

bEhDyuYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)