Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
29.07.2008 12:38

Izrael: Cipi Liwni była agentką Mosadu

Izraelska minister spraw zagranicznych Cipi Liwni, kandydatka na premiera państwa po Ehudzie Olmercie, przyznała publicznie we wtorek, że była agentką Mosadu - izraelskich służb wywiadowczych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Izraelska minister spraw zagranicznych Cipi Liwni, kandydatka na premiera państwa po Ehudzie Olmercie, przyznała publicznie we wtorek, że była agentką Mosadu - izraelskich służb wywiadowczych. *

"Służyłam cztery lata w Mosadzie. Przeszłam również etapy formacyjne i pełniłam funkcje za granicą" - powiedziała pani Liwni izraelskiemu radiu.

Zapytana o misje w Mosadzie odmówiła odpowiedzi, powiedziała tylko, że zakończyła pracę w wywiadzie, wychodząc za mąż.

Według mediów Liwni w Mosadzie służyła w latach 1980-84, kiedy miała 22-24 lata, ale ona sama nigdy tego nie potwierdziła. Jak pisał tydzień temu dziennik "The Jerusalem Post", Liwni za zadanie miała zajmowanie mieszkania w Paryżu, aby stworzyć wrażenie, że jest ono zamieszkane.

49-letnia Liwni, której kariera polityczna rozbłysła błyskawicznie od wejścia do Knesetu (parlamentu) w 1999 roku, jest oficjalną kandydatką na premiera z ramienia centrowej partii Kadima, kierowanej przez Olmerta. (PAP)

Tagi: izrael, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz