Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ehud barak
19.09.2010 07:45

Izrael nie rezygnuje z budowy osiedli w Palestynie

Bliskowschodnie rozmowy utkną w martwym punkcie?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carny/public domain/Wikipedia)

Izraelski minister obrony Ehud Barak (na zdjęciu) udał się dzisiaj do Waszyngtonu na pięciodniową wizytę, której celem są rozmowy z wysokiej rangi przedstawicielami amerykańskiej administracji - podało ministerstwo obrony Izraela.

Barak spotka się amerykańskim ministrem obrony Robertem Gatesem i sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Tłem dla rozmów, które podejmie izraelski polityk są wznowione niedawno negocjacje pokojowe na Bliskim Wschodzie, gdzie pod egidą USA doszło do rozmów bezpośrednich między Izraelem a Palestyńczykami. Negocjacje toczą się mimo sprzeciwu Palestyńczyków wobec kontynuowania przez Izrael budowy osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

W piątek rząd Izraela ponownie stwierdził, że odmawia przedłużenia moratorium na budowę tych osiedli, mimo presji wywieranej przez społeczność międzynarodową i ostrzeżeń Palestyńczyków, którzy ogłosili, że zerwą negocjacje, jeśli moratorium nie zostanie przedłużone.

Hillary Clinton powiedziała, że ma nadzieję na przedłużenie moratorium, do czego 10 września wezwał rząd Izraela prezydent USA Barack Obama.

Według izraelskich mediów Barak bezskutecznie proponował gabinetowi premiera Benjamina Netanjahu częściowe zamrożenie kolonizacji Zachodniego Brzegu do czasu uzgodnienia z Palestyńczykami przebiegu granic.

Tagi: ehud barak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz