Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael nie zrezygnuje z budowy osiedli w Palestynie

0
Podziel się

Netanjahu odrzucił amerykańskie oferty i nie przedłuży moratorium.

Izrael nie zrezygnuje z budowy osiedli w Palestynie
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))
bEgKZlit

Izrael odrzucił niezwykle atrakcyjne obietnice, które gotowe były spełnić USA w zamian za przedłużenie o 60 dni moratorium na budowę żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu - podały izraelskie media.

Według nich premier Benjamin Netanjahu odmówił przedłużenia moratorium, choć Waszyngton obiecał w zamian najnowocześniejszą broń oraz korzyści strategiczne i polityczne.

Celem tej propozycji prezydenta Baracka Obamy było uratowanie przed fiaskiem wznowionych na początku września bezpośrednich palestyńsko-izraelskich rozmów pokojowych.

bEgKZliv

Wśród amerykańskich propozycji było udzielenie przez USA poparcia dla pozostania wojsk izraelskich w dolinie Jordanu, nawet po ustanowieniu państwa Palestyńskiego. Netanjahu uważa to za sprawę zasadniczą dla bezpieczeństwa Izraela, który obawia się przemytu broni dla Palestyńczyków.

_ Jedijot Achronot _, dziennik o największym nakładzie w Izraelu, napisał, że w zamian za przedłużenie moratorium USA m.in. zaproponowały Izraelowi sprzedanie bardzo zaawansowanych systemów broni rakietowej i dodatkowych dwudziestu nowoczesnych myśliwców F-35.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t111757.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;wznowil;budowe;osiedli;na;zachodnim;brzegu,38,0,682278.html) Izrael wznowił budowę osiedli na Zachodnim Brzegu Wygasło moratorium na budowę nowych osiedli żydowskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t47305.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/clinton;niepodlegla;palestyna;mozliwa;w;ciagu;roku,246,0,659958.html) Clinton: Niepodłegła Palestyna możliwa w ciągu roku Sekretarz stanu USA zaprasza Izrael i Hamas do rozmów.
bEgKZliW
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)