Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael oczekuje dalszych negocjacji z Palestyńczykami

0
Podziel się

Palestyńczycy chcą gwarancji, że nie będą to rozmowy pozorowane.

Izrael oczekuje dalszych negocjacji z Palestyńczykami
(Tallicfan20 / domena publiczna)
bEgNMeid

Izraelski premier Benjamin Netanjahu (na zdjęciu) spodziewa się rozpoczęcia bezpośrednich rozmów z Palestyńczykami jeszcze w sierpniu, ale ci oczekują, że udzieli on najpierw zapewnień, których się domagają.

Netanjahu powiedział o swym przypuszczeniu dotyczącym rozpoczęcia rozmów podczas niedzielnego spotkania z ministrami swej partii, prawicowego Likudu, przed cotygodniowym posiedzeniem rządu.

_ - Wzywam Abu Mazena (palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa), aby rozpoczął rozmowy pokojowe i odpowiedział na wezwania wspólnoty międzynarodowej, a jednocześnie do przestrzegania uzgodnień dotyczących bezpieczeństwa jako podstawowego warunku _ - powiedział Netanjahu już podczas posiedzenia Rady Ministrów.

bEgNMeif

Mimo międzynarodowych nacisków Palestyńczycy odmawiają rozpoczęcia bezpośredniego dialogu z Izraelem bez uzyskania gwarancji, że będzie to poważny proces pokojowy i że Izrael zgodzi się na zagwarantowanie przyszłemu Państwu Palestyńskiemu granic sprzed Wojny Sześciodniowej 1967 roku.

Słowem, Palestyńczycy, jak podkreślają agencje, chcą mieć gwarancje, że nie będą to rozmowy pozorowane przed światem.

O bezpośrednich rozmowach palestyńsko-izraelskich rozmawiał w niedzielę w Kairze z egipskim szefem państwa Hosnim Mubarakiem prezydent Izraela Szimon Peres.

Również USA i Unia Europejska wywierają nacisk na Palestyńczyków, aby zaangażowali się w bezpośrednie rokowania pokojowe z Izraelem. Pośrednie rozmowy prowadzone w ostatnich tygodniach za pośrednictwem amerykańskiego dyplomaty nie przyniosły wyników.

bEgNMeil
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t93775.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;blokuje;statki;do;strefy;gazy,54,0,647734.html) Izrael blokuje statki do Strefy Gazy Wezwał władze w Bejrucie, aby zapobiegły wypłynięciu statków z Libanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hamas;krytykuje;onz;w;sprawie;blokady;gazy,16,0,647952.html) Hamas krytykuje ONZ w sprawie blokady Gazy Uważa on, że stanowisko ONZ wygląda na współpracę z izraelską okupacją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;nie;bedzie;panstwa;palestynskiego;do;2012;roku,30,0,638238.html) Izrael: Nie będzie państwa palestyńskiego do 2012 roku Izraelski minister wyklucza taką możliwość.
bEgNMeiG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)