Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael przedłuża blokadę. Po zamieszkach

0
Podziel się

Przez dobę Palestyńczycy nie będą mogli przekraczać granicy z Izraelem, poza osobami potrzebujących pomocy medycznej.

Izrael przedłuża blokadę. Po zamieszkach
(PAP/EPA)
bDTYgMAB

Izraelska armia ogłosiła, że o 24 godziny przedłuża blokadę Zachodniego Brzegu wprowadzoną po starciach z Palestyńczykami demonstrującymi wczoraj w dzień Nakby, _ katastrofy _, jak nazywają oni rocznicę powstania Izraela.

W zamieszkach, do których doszło w niedzielę zginęło co najmniej 12 osób, a ponad sto zostało rannych. Blokada będzie obowiązywała dziś do północy. (do godz. 23 w poniedziałek czasu polskiego).

_ - Środek ten został wprowadzony zgodnie z zaleceniami ministerstwa obrony i oparty jest na ocenie obecnej sytuacji _ - oświadczył rzecznik izraelskiej armii w komunikacie.

bDTYgMAD

Przez te 24 godziny Palestyńczycy nie będą mogli przekraczać granicy z Izraelem, _ poza względami humanitarnymi i z wyjątkiem osób potrzebujących pomocy medycznej _ - dodaje rzecznik.

Zobacz także: Przemoc na Bliskim Wschodzie w dzień Nabka (Euronews, ang.):

Trwająca obecnie blokada została wprowadzona w nocy z soboty na niedzielę i miała zakończyć się w niedzielę o północy czasu miejscowego.

bDTYgMAJ

W niedzielę na Zachodnim Brzegu doszło do manifestacji, jednak najkrwawsze zamieszki miały miejsce na granicy Izraela z Libanem, Syrią i Strefą Gazy. Były to najpoważniejsze od 1998 roku zajścia podczas obchodów Nakby, _ dnia katastrofy _, jak Palestyńczycy nazywają rocznicę utworzenia Izraela w 1948 roku, kiedy setki tysięcy ich rodaków zostało zmuszonych do opuszczenia domów.

Czytaj w Money.pl

bDTYgMBe
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)