Notowania

terroryzm
16.01.2013 22:09

Izrael: Sąd: osadnik winny zabójstwa dwóch Palestyńczyków

Pochodzący z USA Jakow Teitel został też uznany za odpowiedzialnego m.in. za zamach bombowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andydr/CC/Flickr)

Sąd w Jerozolimie uznał izraelskiego osadnika za winnego zabójstwa dwóch Palestyńczyków oraz podwójnego usiłowania zabójstwa. Pochodzący z USA Jakow Teitel został też uznany za odpowiedzialnego m.in. za zamach bombowy - podaje w środę _ Jerusalem Post _.

Obrona próbowała przedstawić 37-letniego oskarżonego jako niepoczytalnego, jednak sąd nie zgodził się z tą opinią. W latach 1997-2008 Teitel zamordował palestyńskiego taksówkarza i pasterza, dokonał zamachu bombowego na lewicowego izraelskiego profesora oraz na rodzinę Żydów mesjanistycznych i nawoływał do wymordowania homoseksualistów. Teitel, ojciec czwórki dzieci, nazywany był w izraelskiej prasie _ żydowskim terrorystą _.

Wymiar kary ma zostać ogłoszony później. W Izraelu za morderstwo grozi kara dożywocia. Tylko prezydent może - zazwyczaj po 20, 30 latach - ogłosić ułaskawienie. Jak podkreśla agencja dpa, konsekwencje karne dla Izraelczyków, którzy dopuścili się przemocy wobec Palestyńczyków, zdaniem komentatorów są dość rzadkie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/m153684.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;w;strefie;gazy;zginelo;trzech;palestynczykow,73,0,1154377.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Twierdzą, że zabili cywilów. W mundurach? W izraelskim ataku na północy Strefy Gazy zginęło trzech Palestyńczyków, którzy podkładali materiały wybuchowe wzdłuż granicy z Izraelem - podało wojsko izraelskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;inwestuje;w;sporne;miejsca;swiete;na;zachodnim;brzegu,46,0,1232174.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izrael chce wywołać kolejny konflikt? W 2010 roku Izrael ogłosił, że włącza Grób Patriarchów i Grób Racheli w Hebronie na listę planów konserwacji swego dziedzictwa narodowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/m258394.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;likwiduje;palestynska;wioske;namiotowa;na;zachodnim;brzegu,127,0,1231231.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izrael likwiduje palestyńską wioskę. Zobacz Kilkuset policjantów i żołnierzy izraelskich rozpoczęło likwidację obozu aktywistów palestyńskich na okupowanym Zachodnim Brzegu.
Tagi: terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz