Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Ze względów bezpieczeństwa zamknięto na krótko lotnisko Ejlat

0
Podziel się

Armia Izraela nakazała w czwartek zamknąć na kilka godzin lotnisko w
popularnym kurorcie turystycznym Ejlat na południu kraju, podając jako powód bliżej nieokreślone
"względy bezpieczeństwa" - poinformował rzecznik sił zbrojnych Peter Lerner.

bEqHGrCJ

Armia Izraela nakazała w czwartek zamknąć na kilka godzin lotnisko w popularnym kurorcie turystycznym Ejlat na południu kraju, podając jako powód bliżej nieokreślone "względy bezpieczeństwa" - poinformował rzecznik sił zbrojnych Peter Lerner.

Lerner powiedział, że decyzja o zamknięciu portu lotniczego została podjęta po ocenie ryzyka, ale nie podał żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Na kilka godzin wstrzymano wszystkie loty z lotniska Ejlat oraz połączenia przychodzące.

bEqHGrCL

W lipcu izraelska armia objęła Ejlat tarczą antyrakietową Żelazna Kopuła, miasto jest bowiem położone w pobliżu granicy z egipskim Synajem, który Reuters określa jako "ziemię bezprawia". Odkąd 3 lipca armia odsunęła od władzy egipskiego prezydenta Mohammeda Mursiego, grupy islamistów przypuszczają tam ataki na wojsko i policję.

W środę egipskie siły zbrojne poinformowały, że od obalenia Mursiego zabiły na Synaju "60 terrorystów".

Jak wyjaśnia AFP, półwysep Synaj jest zamieszkany w większości przez Beduinów, którzy od dawna "mieli trudne relacje" z rządem w Kairze, oraz przez grupy radykalnych islamskich bojowników. Ci ostatni uczynili z Synaju bazę wypadową, skąd przypuszczają ataki na Izrael.

Położony nad Morzem Czerwonym Ejlat jest kurortem popularnym zarówno wśród izraelskich, jak i zagranicznych turystów. Bywa często celem ataków z Synaju. Miasto jest ostrzeliwane rakietami; ostatni taki przypadek miał miejsce 4 lipca, gdy pocisk spadł w północnej części miasta, nie powodując jednak poważnych strat ani ofiar śmiertelnych. (PAP)

bEqHGrCR

fit/ mc/

14349275 14349077 14349277 14349513

bEqHGrDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)