Notowania

wiadomości
30.08.2011 21:07

Izraelskie okręty na "rutynowym" patrolu na Morzu Czerwonym

Przedstawicie armii Izraela powiedział we wtorek, że dwa dodatkowe okręty wojenne znajdują się na Morzu Czerwonym, lecz, jak się wyraził, "to sprawa rutynowa". Okręty izraelskie, pisze Reuters, regularnie stacjonują w porcie marynarki wojennej w Ejlacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przedstawicie armii Izraela powiedział we wtorek, że dwa dodatkowe okręty wojenne znajdują się na Morzu Czerwonym, lecz, jak się wyraził, "to sprawa rutynowa". Okręty izraelskie, pisze Reuters, regularnie stacjonują w porcie marynarki wojennej w Ejlacie. *

Izraelski wojskowy zaprzeczył doniesieniom w mediach izraelskich o tym, że obecność dodatkowych okrętów na morzu jest związana z egipską akcją na półwyspie Synaj, jednocześnie jednak odmówił powiedzenia, jakie zadania mają - jeśli w ogóle je mają - dodatkowe okręty.

Tymczasem, jak pisze Reuters, irańskie media informowały we wtorek, że Iran kieruje okręt podwodny i okręt wojenny na Morze Czerwone i do Zatoki Adeńskiej, w celu odstraszania gangów somalijskich piratów.

W lutym, po upadku prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, dwa irańskie okręty przeszły w drodze do Syrii przez Kanał Sueski, po raz pierwszy od czasu islamskiej rewolucji w 1979, co Izrael uznał za posunięcie prowokacyjne.

W ubiegłym tygodniu Egipt i Izrael uzgodniły zwiększenie liczby egipskich żołnierzy w regionie granicznym na Synaju, gdzie wcześniej doszło do aktów przemocy. Porozumienie zostało osiągnięte podczas długotrwałych rozmów na temat bezpieczeństwa na granicy. Negocjacje przyspieszyły akty przemocy z ubiegłego tygodnia, gdy w zamachach w pobliżu granicy izraelsko-egipskiej zginęło ośmiu Izraelczyków. (PAP)

mmp/ ro/

9682708 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz