Notowania

izrael
07.06.2010 08:19

Izraelskie wojsko ostrzelało palestyńską łódź

Zginęło czterech mężczyzn, których Izrael podejrzewał o przygotowywanie zamachu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Izraelscy żołnierze o świcie ostrzelali u wybrzeży Strefy Gazy łódź, zabijając co najmniej czterech Palestyńczyków. *

Według rzecznika izraelskiej armii mężczyźni na podejrzanej łodzi byli ubrani w kombinezony do nurkowania i zamierzali przeprowadzić zamach terrorystyczny w Izraelu.

Przedstawiciel rządzącego w Strefie Gazy radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas potwierdził odnalezienie czterech ciał i dodał, że za zaginionego uznaje się jeszcze piątego mężczyznę, choć prawdopodobnie również i on nie żyje.

Jak podaje z kolei francuska agencja AFP powołując się na palestyńskie źródła medyczne i świadków, ciała czterech zabitych przewieziono do szpitala w Gazie, a obecnie trwają poszukiwania jeszcze dwóch osób.

Według agencji na razie nie wiadomo, czy na pokładzie zaatakowanej łodzi znajdowali się rybacy, czy palestyńscy bojownicy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ ONZ chce śledztwa w sprawie izraelskiego ataku na statek ]( http://news.money.pl/artykul/onz;chce;sledztwa;w;sprawie;izraelskiego;ataku;na;statek,246,0,629238.html )
* [ Siły izraelskie przechwyciły statek z pomocą ]( http://news.money.pl/artykul/sily;izraelskie;przechwycily;statek;z;pomoca,217,0,628953.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz