Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

J.Kaczyński: dziennikarze - trochę jak chłopi pańszczyźniani

0
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w środę
podczas spotkania ze studentami na Uniwersytecie Warszawskim, że
"polscy dziennikarze są trochę jak kiedyś polscy chłopi
pańszczyźniani", a PiS chce "dać im szanse, aby walczyli o swój
lepszy i mocniejszy status".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w środę podczas spotkania ze studentami na Uniwersytecie Warszawskim, że "polscy dziennikarze są trochę jak kiedyś polscy chłopi pańszczyźniani", a PiS chce "dać im szanse, aby walczyli o swój lepszy i mocniejszy status".

M.in. o polskich mediach mówił prezes PiS podczas spotkania, zorganizowanego przez Samorząd Studentów Instytutu Dziennikarstwa UW i warszawski klub "Gazety Polskiej".

"Status polskiego dziennikarza powinien się zmienić, bo jest mizerny. Jest statusem bardzo daleko idącego uzależnienia" - powiedział J.Kaczyński. Tymczasem - jak dodał - "w niektórych czasopismach niemieckich dziennikarze wymusili przejęcie własności".

"Ponieważ polscy dziennikarze trochę jak kiedyś polscy chłopi pańszczyźniani, trochę niezbyt energicznie o swoje interesy zabiegają - bo się polscy chłopi nie buntowali - trzeba im w tym trochę pomóc" - mówił prezes PiS.

Przekonywał, że PiS pomoże w tym "buncie" poprzez "odpowiednie ustawy". J.Kaczyński tłumaczył, że PiS chce dać szansę dziennikarzom walki o ich "lepszy i mocniejszy status".

"Mamy nadzieję, że to będzie również droga do większego pluralizmu w mediach polskich i poprawy sytuacji w tej dziedzinie" - ocenił.

Według J.Kaczyńskiego, obecnie dąży się do tego, by w mediach "jedynym dopuszczalnym standardem był ten ustanowiony przez TVN, czyli (standard) bezustannego ataku na jedną stronę".

"Tak to wygląda w tej telewizji (TVN) i dąży się do tego, aby to była jedyna możliwa forma aktywności w mediach elektronicznych" - ocenił J.Kaczyński. "Proszę się nie dziwić, że się z tym nie zgadzamy. To jest szkodliwe dla polskiej demokracji" - dodał.

Powtórzył, że jest przeciwny prywatyzacji mediów publicznych. "Telewizja i radio publiczne dla pokoleń starszych, ale nie tylko stanowi pewien element budowy integralności narodowej, pewnej spójności" - przekonywał.(PAP)

hgt/ lug/ la/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)