Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces
24.02.2006 17:11

J.Kaczyński: zgodziłem się na filmowanie w czasie procesu

24.2.Warszawa (PAP) - Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprzeczył w piątek informacjom mediów, jakoby nie zgodził się na publikowanie swojego wizerunku w czasie procesu Janusza P. i Jerzego K., jednych z "bohaterów" afery FOZZ, w którym zeznawał jako świadek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*24.2.Warszawa (PAP) - Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprzeczył w piątek informacjom mediów, jakoby nie zgodził się na publikowanie swojego wizerunku w czasie procesu Janusza P. i Jerzego K., jednych z "bohaterów" afery FOZZ, w którym zeznawał jako świadek. *

Jak wyjaśnił na konferencji prasowej, w sprawie filmowania rozprawy "zdał się na decyzję sądu", co - według niego - oznacza zgodę na publikację wizerunku. Przeciwko filmowaniu procesu zaprotestowali jednak obrońcy oskarżonych i sami oskarżeni, co oznaczało, że "takiej zgody (sądu) nie będzie" - tłumaczył prezes PiS.

Jak powiedział, jeden z dziennikarzy złożył propozycję, "której efektem byłoby, żeby mnie sfilmowano z zakrytą twarzą, tak jak przestępcę". "Rzeczywiście, na to się nie zgodziłem" - podkreślił.

"Taka była sytuacja, a cała reszta to jest sfera wielkiego nieporozumienia" - powiedział J.Kaczyński.

Prezes PiS zeznawał w piątek jako świadek w procesie P. i K., oskarżonych o zagarnięcie w sumie ok. 2 mln zł ze spółki Impexmetal i z Banku Depozytowo-Kredytowego. Ich sprawa została wyłączona (z powodu ucieczki obu oskarżonych w 1991 r. do Wenezueli) do odrębnego rozpatrzenia ze śledztwa dotyczącego Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. J.Kaczyński po raz kolejny zaprzeczył, jakoby Porozumienie Centrum było finansowana z pieniędzy FOZZ.

Media informowały, że sąd na wniosek świadka zakazał dziennikarzom publikowania jego wizerunku. (PAP)

ajg/awi/ la/ jra/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz