Notowania

szef
26.11.2009 14:24

Jacek Sasin zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta

Jacek Sasin - dotychczasowy doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego - został w czwartek powołany na stanowisko sekretarza stanu i wiceszefa prezydenckiej kancelarii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jacek Sasin - dotychczasowy doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego - został w czwartek powołany na stanowisko sekretarza stanu i wiceszefa prezydenckiej kancelarii.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Lech Kaczyński powiedział, że Sasin sprawdził się dotychczas w pracy w warszawskim urzędzie miasta, potem jako sprawny wojewoda, a ostatnio jako jego doradca, który zajmował się wyjazdami krajowymi.

"Kolega sprawdził się jako dobry organizator i bardzo sprawny urzędnik wysokiego szczebla" - mówił prezydent. Życząc Sasinowi powodzenia Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że przez najbliższe 13 miesięcy jego zdolności zostaną znakomicie wykorzystane w Kancelarii Prezydenta.

Sasin zapowiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że zamierza skupić się w swojej pracy nad zarządzaniem i administrowaniem "trudną materią", jaką jest Kancelaria Prezydenta. "Chciałbym się skupić właśnie na tych zadaniach, poświęcić się temu, co wydaje mi się, rzeczywiście dobrze mi dotychczas wychodziło i co lubię, czyli zarządzanie instytucją" - mówił nowy prezydencki minister.

Zadowolenie z tego, że Sasin będzie jego zastępcą wyraził także szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

Sasin ma 40 lat, ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

W latach 1995 - 1998 pracował w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie", a następnie do 2004 r. w Urzędzie ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W latach 2004 - 2006 pracował w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Od 2006 do 2007 r. pełnił funkcję I wicewojewody mazowieckiego, a potem wojewody mazowieckiego.

Jako wojewoda w marcu 2007 r. podjął decyzję o wygaszeniu mandatu prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) w związku ze zbyt późnym złożeniem oświadczenia majątkowego dotyczącego działalności gospodarczej jej męża. Jednak kilka dni później Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy, na mocy których samorządowcy, którzy na czas nie złożyli oświadczeń majątkowych, własnych lub małżonków, tracili mandaty.

W połowie grudnia 2007 r. Sasin objął stanowisko doradcy prezydenta.(PAP)

eaw/ mok/ jbr/

Tagi: szef, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz