Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jacek Weksler - nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury

0
Podziel się

Jacek Weksler, dotychczasowy szef gabinetu politycznego ministra kultury
Bogdana Zdrojewskiego, został powołany przez premiera na stanowisko podsekretarza stanu w
Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bEiTkTFh

*Jacek Weksler, dotychczasowy szef gabinetu politycznego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, został powołany przez premiera na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. *

Informacje o powołaniu Wekslera podało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie przekazanym PAP.

Jak czytamy na stronie internetowej MKiDN, Weksler przejmie nadzór nad instytucjami kultury z obszaru teatru, muzyki, plastyki oraz filmu; zajmie się realizacją zadań dotyczących mecenatu państwa, a także budowaniem długookresowej strategii polityki kulturalnej, w tym polityki medialnej.

bEiTkTFj

Jacek Weksler ma 60 lat, jest absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach siedemdziesiątych pracował we wrocławskim Teatrze Współczesnym jako asystent reżysera, reżyser, a następnie zastępca dyrektora. Od 1980 do 1990 roku był dyrektorem artystycznym Teatru Wędrującego we Wrocławiu, a w latach 1990-1999 - dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Polskiego we Wrocławiu. W 1993 r. został pierwszym prezesem Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów Polskich. Od 1999 do 2002 zajmował stanowisko dyrektora Teatru Telewizji.

W kwietniu 2005 r. został pierwszym dyrektorem TVP Kultura. Za wkład w jej tworzenie otrzymał nominację do nagrody Niptel 2006. Jest również laureatem Nagrody Programowej TVP za najpełniejszą realizację misji nadawcy publicznego i popularyzowanie wartości artystycznych w Teatrze Telewizji. W lutym 2006 r. otrzymał nominację do nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii twórca mediów.

We wrześniu 2006 r. został dyrektorem Biura Teatru i Muzyki Urzędu m.st. Warszawy, nominował go na to stanowisko ówczesny pełniący obowiązki prezydenta stolicy Kazimierz Marcinkiewicz.(PAP)

dsr/ hes/ jbr/

bEiTkTFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)