Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakubiak: pierwsza konwencja regionalna PJN w Łodzi

0
Podziel się:

Pierwsza regionalna konwencja programowa ugrupowania Polska Jest
Najważniejsza odbędzie się w Łodzi - poinformowała wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak. Z
nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do klubu PJN wynika, że najbardziej prawdopodobny termin
to 6 lutego.

Pierwsza regionalna konwencja programowa ugrupowania Polska Jest Najważniejsza odbędzie się w Łodzi - poinformowała wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak. Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do klubu PJN wynika, że najbardziej prawdopodobny termin to 6 lutego.

"Pierwsza konwencja programowa PJN odbędzie się w Łodzi. Taka przed naszą oficjalną konwencją partyjną" - powiedziała Jakubiak dziennikarzom w Sejmie, odnosząc się do planów utworzenia partii politycznej Polska Jest Najważniejsza. Posłanka nie chciała zdradzić konkretnych dat.

Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do klubu wynika, że najbardziej prawdopodobną datą spotkania w Łodzi jest 6 lutego. 12 lutego ma się natomiast odbyć konwencja regionalna w Katowicach.

"Będziemy starali się we wszystkich miastach wojewódzkich odbyć takie spotkania z prezentacją poszczególnych części naszego programu" - zaznaczyła Jakubiak.

Klub parlamentarny Polska Jest Najważniejsza planuje na przełomie stycznia i lutego zarejestrować partię polityczną o tej nazwie. Jak wynika z informacji na stronie internetowej ugrupowania, akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o rejestrację partii potrwa do 28 stycznia. Według zapowiedzi działaczy PJN, wniosek ma zostać złożony w sądzie na przełomie stycznia i lutego.

Trwa także proces rejestracyjny stowarzyszenia Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Początkowo miał się nazywać tak samo, jednak sąd poprosił działaczy PJN o zmianę nazwy, w związku z zarejestrowaniem wcześniej stowarzyszenia o tej samej nazwie.(PAP)

sdd/ par/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)