Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakubiak: przejścia samorządowców do PJN możliwe po 5 grudnia

0
Podziel się:

#
dochodzi więcej informacji m.in. o kongresie PJN
#

# dochodzi więcej informacji m.in. o kongresie PJN #

30.11. Warszawa (PAP) - Po II turze wyborów samorządowych możliwe są przejścia samorządowców do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza; według wiceszefowej klubu PJN Elżbiety Jakubiak jest wielu zainteresowanych.

"Chcemy zachować się bardzo lojalnie wobec tych wszystkich osób, które kandydowały w wyborach samorządowych. Przed II turą nie będziemy nikogo wyciągać" - powiedziała we wtorek Jakubiak, pytana przez PAP o ewentualne przejścia samorządowców do ugrupowania przed 5 grudnia.

Według niej wielu samorządowców jest zainteresowanych współpracą ze stowarzyszeniem Polska Jest Najważniejsza. "Są to całe struktury partii PiS, ale też zupełnie nowe osoby. I tak się dzieje, począwszy od Żywca na Wybrzeżu czy Gdyni skończywszy" - powiedziała Jakubiak.

Nie chciała odpowiedzieć na pytanie, ilu samorządowców może przejść do PJN. "W Żywcu zgłosiło się bardzo wiele osób, chcą współpracować, tworzyć struktury nowej partii. Jest też wiele osób, które się zgłosiły nawet do mnie na Mazowszu" - mówiła.

Według Jakubiak "jest wiele samorządów zainteresowanych współpracą, są to te komitety lokalne, które rozumieją, że ich siła może polegać na tym, że będą mieli reprezentację w parlamencie i chcą angażować się w politykę".

Zapadły już także pierwsze ustalenia dotyczącego tego, którzy działacze PJN będą odpowiedzialni za promowanie stowarzyszenia w różnych regionach kraju. Mają to być: przewodnicząca PJN Joanna Kluzik-Rostkowska (Łódź, Katowice, Olsztyn), Elżbieta Jakubiak (Mazowsze, Opole, Poznań), europoseł Paweł Kowal (Kraków, Kielce, Rzeszów), europoseł Adam Bielan (Mazowsze, Podkarpacie), wiceszef PJN Paweł Poncyljusz (Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz) oraz europoseł Michał Kamiński (Podlasie).

Z nieoficjalnych rozmów z politykami PJN wynika, że logo nowego ugrupowania zostanie zaprezentowane po rejestracji stowarzyszenia. W najbliższych dniach w nowej, bardziej rozbudowanej formule ma też ruszyć strona internetowa stowarzyszenia.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika ponadto, że w tym tygodniu - być może już w środę - do klubu PJN mogą dołączyć kolejni posłowie. Obecnie klub liczy 15 osób.

PAP dowiedziała się także nieoficjalnie, że pierwszy kongres PJN odbędzie się najprawdopodobniej 12 grudnia w Hotelu Europejskim w Warszawie.

W poniedziałek Kluzik-Rostkowska mówiła, że trwają "prace dopinające" program nowego ugrupowania. Tezy programowe mają objąć m.in. politykę prorodzinną, gospodarkę oraz politykę zagraniczną. Deklaracja programowa ugrupowania ma zostać przedstawiona na grudniowym zjeździe.(PAP)

sdd/ tgo/ mok/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)