Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jankowska pyta Farfała o strategię TVP

0
Podziel się

O strategię TVP, kryteria decyzji kadrowych
i programowych pyta p.o. prezesa Piotra Farfała przewodnicząca
rady programowej telewizji Janina Jankowska.

bEhgShDV

O strategię TVP, kryteria decyzji kadrowych i programowych pyta p.o. prezesa Piotra Farfała przewodnicząca rady programowej telewizji Janina Jankowska.

"Prezesie, czy to wciąż telewizja publiczna?" - pyta Jankowska w opublikowanym w poniedziałek na internetowych stronach "Rzeczpospolitej" liście otwartym i zarzuca adresatowi, że podejmuje "szokujące decyzje".

"List do prezesa Piotra Farfała wysłałam w swoim imieniu, tj. przewodniczącej Rady Programowej TVP, ponieważ nie widziałam innego sposobu dotarcia do prezesa, a także uważam, że opinii publicznej należy się informacja, że statutowe, społeczne ciało, jakim jest Rada Programowa, zabiega o interesy odbiorców TVP" - tłumaczy autorka formę komunikacji z szefem TVP.

bEhgShDX

"Obserwujemy niezrozumiałe, pośpieszne ruchy personalne i programowe oraz brak wizji" - pisze przewodnicząca rady programowej. Przypomina, że "TVP jest dobrem całego społeczeństwa, ani rządu, ani partii, które decydują w rytmie rozmaitych gier politycznych, o składzie rad nadzorczych i zarządów", i że rada nadzorcza oraz zarząd odpowiadają za wypełnianie misji mediów publicznych.

"Nie interesują mnie barwy polityczne kolejnych szefów TVP, tylko ich działanie na rzecz telewizji publicznej, transparentność i ostateczny rezultat: jakość oferty programowej telewizji publicznej" - pisze Jankowska.

"Czy telewizja publiczna wyznacza najwyższe standardy dziennikarstwa? Czy bezstronnie informuje i edukuje? Czy inspiruje Polaków do autentycznej debaty publicznej na tematy społeczne, kulturalne i polityczne? Czy pomaga zrozumieć świat?" - pyta autorka.

"Pańskie decyzje personalne i programowe każdego dnia zaskakują, szokują opinię publiczną i tworzą fatalny wizerunek TVP, która ma wielu wrogów" - zarzuca Jankowska.

bEhgShEd

Wylicza odwołanie dyrektor TVP Polonia Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, zwolnienie pomysłodawczyni i autorki scenariusza "doskonałego edukacyjno-rozrywkowego formatu +Wielki test z historii+" Anity Gargas i odsunięcie jej od będącego już w realizacji projektu "Karol Wojtyła - Jan Paweł II".

Przypominając wywiad z założycielem przeciwnego traktatowi lizbońskiemu stowarzyszenia Libertas i transmisję z konferencji prasowej Libertas Polska Jankowska pyta, czy TVP "będzie emitowała wywiady z liderami innych rodzących się ruchów: +Polski XXI+, +Prawica Rzeczypospolitej+, +Przymierze dla Polski+, środowiska +Krytyki Politycznej+ itd.", ponieważ "wszystkie poglądy powinny mieć w sferze publicznej swoje miejsce - nawet kontrowersyjne inspirują do autentycznej debaty".(PAP)

brw/ wkr/ bk/

bEhgShEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)