Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Janukowycz: podstawą do decyzji powinny być interesy narodowe

0
Podziel się

Ukraina,Media) - Podstawą do przyjęcia wszelkich decyzji wagi
państwowej, w tym w polityce zagranicznej, powinny być interesy narodowe Ukrainy - podkreślił we
wtorek prezydent Wiktor Janukowycz w wywiadzie dla ukraińskich mediów.

bErTAXEB

Ukraina,Media) - Podstawą do przyjęcia wszelkich decyzji wagi państwowej, w tym w polityce zagranicznej, powinny być interesy narodowe Ukrainy - podkreślił we wtorek prezydent Wiktor Janukowycz w wywiadzie dla ukraińskich mediów.

"Główne czynniki to nasze ukraińskie interesy. Za podstawę podejmowania wszelkich decyzji zawsze uważamy, i ja osobiście będę uważał jedynie interesy Ukrainy, interesy narodowe" - powiedział Janukowycz, którego wypowiedź zacytowała we wtorek wieczorem prezydencka służba prasowa.

Prezydent podkreślił, że Ukraina powinna podtrzymywać wzajemnie korzystne stosunki ze swoimi zagranicznymi partnerami.

bErTAXED

"Powinniśmy być silni. Wówczas będą się do nas odnosić jak do partnerów, równoprawnych partnerów. Uważam i jestem o tym przekonany, że nie powinniśmy nigdzie być +ubogimi krewnymi+ z wyciągniętą ręką" - oświadczył Janukowycz.

"Nie chcę i nie pozwolę na to, póki stoję na czele państwa, aby Ukrainę ktoś poniżał" - zaznaczył prezydent Ukrainy.

W zeszły czwartek rząd Ukrainy wstrzymał proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Porozumienie miało być zawarte na szczycie Partnerstwa Wschodniego, który zbierze się 28-29 listopada w Wilnie. Władze w Kijowie wyjaśniły, że Ukraina zdecydowała się na taki krok, by powstrzymać pogarszanie się relacji handlowych z Rosją oraz dlatego, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej rekompensaty za wynikające z tego straty.(PAP)

mmp/ mc/

bErTAXEJ

int. arch.

bErTAXFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)