Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janukowycz przyjedzie do Warszawy. Na mecz

0
Podziel się:

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz potwierdził, że wybiera się na mecz otwarcia Euro 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Janukowycz przyjedzie do Warszawy. Na mecz
(kmu.gov.ua)

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz potwierdził, że wybiera się na mecz otwarcia Euro 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Janukowycz poinformował o tym podczas spotkania w Kijowie z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisławem Koziejem, na którym omówiono m.in. przygotowania dwóch krajów do piłkarskich mistrzostw Europy - podała administracja ukraińskiego prezydenta._ - Przygotowuję się do przyjazdu do Warszawy 8 czerwca _ - powiedział Janukowycz.

Prezydent dodał też, że Ukraina przygotowuje się do wizyty państwowej prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

W kwietniu, po informacjach o pobiciu znajdującej się w więzieniu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, niektórzy politycy UE zaczęli nawoływać do bojkotu ukraińskiej części Euro 2012.

Ukraińskie władze zmuszone były także odwołać zaplanowany na 11-12 maja szczyt państw Europy Środkowej w Jałcie na Krymie, gdyż po doniesieniach o sytuacji Tymoszenko większość zaproszonych prezydentów zrezygnowała z udziału w spotkaniu.

Władze Polski, która wraz z Ukrainą organizuje Euro 2012, wypowiedziały się przeciwko bojkotowi politycznemu tej imprezy.

Czytaj więcej w Money.pl
Pytali Tuska, czy wypada jechać do Kijowa Premier zwrócił się do przywódców europejskich o powściągliwość w relacjach z ukraińskim rządem w czasie pobytu w tym kraju.
Prezydent optymistą. Przecież nic się nie dzieje Po Euro 2012 nastawienie wobec Ukrainy zmieni się na lepsze - uważa prezydent Wiktor Janukowycz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)