Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janukowycz u Komorowskiego. A co z Tymoszenko?

0
Podziel się:

- To jest święto futbolu w Polsce i na Ukrainie. Może być okazją do rozmów na wszystkie tematy.

Janukowycz u Komorowskiego. A co z Tymoszenko?
(PAP/Jacek Turczyk)

- _ To jest święto futbolu w Polsce i na Ukrainie. Może być okazją do rozmów na wszystkie tematy (...), ale to przede wszystkim będzie święto futbolu _* *- odpowiedział Bronisław Komorowski, pytany czy będzie rozmawiał z Janukowyczem na temat sytuacji więzionej byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko. * *W tej chwili w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy.

Późnym popołudniem obaj prezydenci będą wspólnie oglądać mecz otwarcia Euro 2012 w piłce nożnej Polska-Grecja na warszawskim Stadionie Narodowym.

W ostatnich dniach prezydent spotkał się z jednym z liderów ukraińskiej opozycji Arsenijem Jaceniukiem. W rozmowie z nim Bronisław Komorowski podkreślił znaczenie reformy prawa na Ukrainie, _ która powinna doprowadzić do jednoznacznego rozdzielenia odpowiedzialności politycznej od karnej _.

Komorowski przekonywał, że jest to droga do rozwiązania bieżących problemów związanych z sytuacją Julii Tymoszenko i zbliżenia ukraińskiego systemu prawnego do rozwiązań europejskich.

Polski prezydent podkreślał znaczenie zbliżających się wyborów parlamentarnych na Ukrainie, zaplanowanych na październik. Zdaniem Komorowskiego _ tylko wtedy, gdy będą one w pełni demokratyczne, Ukraina utrzyma szansę na podpisanie i ratyfikację umowy stowarzyszeniowej z UE _.

Julia Tymoszenko została skazana w ubiegłym roku za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Wyrok wywołał niezadowolenie na Zachodzie, gdzie uważa się, że wyrok na byłą premier ma podstawy polityczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent ma pomysł na uwolnienie Tymoszenko Przechodzi do ofensywy. Ujawnił, co zamierza zaproponować Wiktorowi Janukowyczowi.
Janukowycz o otwarciu Euro. Będzie w... Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz potwierdził, że wybiera się na mecz otwarcia Euro 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Komorowski mówi, co pokaże Janukowyczowi Prezydent wybiera się na szczyt przywódców Europy Środkowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)