Notowania

wiadomości
22.01.2014 18:04

Janusz Ostapiuk nowym wiceministrem środowiska

# dochodzi nota biograficzna nowego wiceministra #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi nota biograficzna nowego wiceministra #

22.01. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk powołał w środę Janusza Ostapiuka na stanowisko wiceministra środowiska - dowiedziała się PAP w ministerstwie. Ostapiuk zajmować się będzie gospodarką odpadową i funduszami europejskimi.

Janusz Ostapiuk urodził się 5 listopada 1951 roku. Studiował na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończył także podyplomowe studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nowy wiceminister od lat zawodowo jest związany z ochroną środowiska. Od 2006 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Europejskiej Platformy Recyklingu SA. W latach 1998-1999 pełnił funkcję zastępcy dyrektora oddziału Banku Ochrony Środowiska, a także (w 1998 r.) zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jest to kolejny etap zmian w ministerstwie, po tym jak pod koniec listopada premier odwołał ministra środowiska Marcina Korolca. Zastąpił go Maciej Grabowski.

Minister środowiska odwołał do tej pory wiceministrów: Anetę Wilmańska, Beatę Jaczewską i głównego geologa kraju Piotra Woźniaka. Woźniaka na stanowisku zastąpił Sławomir Brodziński, który ma przyspieszyć prace nad ustawą dot. poszukiwania i wydobycia gazu z łupków.(PAP)

mick/ mki/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz