Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Japonia: Toyota Prius wciąż najlepiej sprzedającym się samochodem

0
Podziel się

Hybrydowa Toyota Prius pozostaje najlepiej sprzedającym się
samochodem w Japonii , pomimo problemów, jakie producent przeżywa na całym świecie i jakie dotyczą
też tego modelu.

bEiVfsaJ

*Hybrydowa Toyota Prius pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem w Japonii , pomimo problemów, jakie producent przeżywa na całym świecie i jakie dotyczą też tego modelu. *

Według opublikowanych w czwartek danych Japońskiego Stowarzyszenia Dealerów Samochodowych, w lutym sprzedano w Japonii ponad 27 tys. egzemplarzy Toyoty Prius, co powoduje, że jest ona już 10 miesiąc z rzędu najchętniej kupowanym samochodem.

Na drugim miejscu znalazła się Honda Fit, a na kolejnych znów modele Toyoty - Vitz, Passo i Corolla.

bEiVfsaL

Zdaniem analityków rynku, wynika to z faktu, iż Prius spala wyjątkowo mało paliwa dzięki alternatywnemu napędzaniu silnikiem spalinowym i elektrycznym oraz systemowi zachęt (w tym ulg podatkowych) przy zakupie, wprowadzonym przez rząd japoński.

Prius jest tak popularny, że japońskie fabryki Toyoty nie nadążają z produkcją i czas oczekiwania na odbiór auta wynosi obecnie ok. 6 miesięcy.

Tymczasem Prius znalazł się wśród modeli, które Toyota odwołała do naprawy na całym świecie z powodu możliwości wystąpienia awarii systemu hamulcowego. Koncern, będący obecnie największym producentem samochodów na świecie, odwołał do naprawy łącznie ok. 8,5 mln swych samochodów. W większości dotyczy to Stanów Zjednoczonych, ale także Europy i krajów azjatyckich.

Sprzedaż samochodów Toyoty w USA spadła w lutym o ok. 9 proc., czyli mniej niż się obawiano. Jednak, jak pisze Associated Press, może się to zmienić bowiem napływają sygnały, że Amerykanie są niezadowoleni z jakości darmowych napraw ich samochodów w serwisie Toyoty. Część klientów utrzymuje, że w ich samochodach nadal zacinają się pedały przyspieszenia i przesuwają się dywaniki podłogowe. (PAP)

bEiVfsaR

jm/

5788788,5788974

bEiVfsbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)