Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
japonia
25.03.2007 09:11

Japonia: Trzęsienie ziemi - 1 ofiara śmiertelna, ponad 150 rannych

(większa liczba rannych, informacja o zniszczeniach)

Podziel się
Dodaj komentarz

(większa liczba rannych, informacja o zniszczeniach)

25.3.Tokio (PAP/AP,Reuters,Kyodo,dpa) - Jedna osoba zginęła, a co najmniej 150 zostało rannych, wskutek potężnego trzęsienia ziemi - o sile 6,9 stopnia w skali Richtera - które nawiedziło w niedzielę rano środkową Japonię - poinformowała Japońska Agencja Meteorologiczna.

Władze ostrzegły przed groźbą tsunami - wysokiej powstrząsowej fali morskiej. Ostatecznie jednak trzęsienie wywołało tylko niewielką, kilkunastocentymetrową falę, która dotarła do wybrzeży prefektury Ishikawa.

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 40 km na południowy zachód od wybrzeży półwyspu Noto w prefekturze Ishikawa, jednak wstrząsy były odczuwalne nawet w Tokio.

Wstrząsy spowodowały szkody na półwyspie Noto, przede wszystkim w miastach Wajima i Nanao. Jak podaje agencja Kyodo, całkowicie legło w gruzach co najmniej 25 budynków - ponad dwieście domów uległo uszkodzeniu. Na drogach pojawiły się szczeliny, doszło też do osunięć ziemi. Tysiące mieszkańców Noto zostało pozbawionych dostaw wody i prądu.

W regionie dotkniętym wstrząsami przerwano ruch kolejowy i lotniczy.

Japoński instytut meteorologiczny ostrzegł przed spodziewanymi wstrząsami wtórnymi o dużej sile; jak do tej pory jednak nie zaistniało takie zagrożenie.(PAP)

hb/ woj/

0823,0779,0334,0394,0401,0431,0678

Tagi: japonia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz